Як закоптити щоковину в домашніх умовах

Що являють собою свинячі щіки – їх склад та корисність. Як їх замаринувати чи засолити перед копченням. Готуємо копчену щоковину холодним та гарячим способом, а також рідким димом.

Однією з улюблених у народі страв зі свинячого сала та м'яса є щоковина (просто свинячі щоки). Якщо засолити або замаринувати її, вже вийде найсмачніша закуска. Однак ще більшими ласощами є щоковина, яку закоптили в коптильні. Погляньмо , якими властивостями володіє ця м'ясна продукція, і як її приготувати.

Склад і калорійність копченої свинячої щоковини

Цим апетитним терміном називають частину свинячої голови, яка складається з почергових шарів м'яса та сала. Готова продукція виходить соковитішою саме тому, що жир просочує м'ясо в ході температурної обробки. Щоковина корисна тим, що в ній містяться корисні організму амінокислоти та білки, що беруть участь у побудові м'язів, тканин, клітин. Дуже корисні ненасичені жирні кислоти, які у жирових клітинах — вони дають людині енергію, підтримують температурний баланс.

Також свинячі щіки багаті на хімічні мікроелементи: натрій, фосфор, магній, калій і кальцій сприяють кровообігу та життєдіяльності нервової системи. Відомо, що вітамін А покращує імунітет, виступає як антиоксидант, здатний підняти зір пацієнту . Що стосується вітамінів групи В, то і вони потрібні для зміцнення імунної системи, також налаштовують обмінні процеси.

Калорійність готової страви залежатиме від методу приготування, проте для цієї частини туші вона зазвичай становить 400-420 ккал.