Як завялити ряпушку в домашніх умовах

Рецепти в'яленої різними способами ряпушки, багатої на різні корисні речовини. Покроковий опис допоможе правильно приготувати делікатес у домашніх умовах.

Страви з ряпушки були в меню ще царському столі. Зараз цю прісноводну рибу в центральній частині Росії якось забули через зниження її улову. Але якщо вдалося набути європейського або сибірського вигляду, то їх можна зав'ялити, щоб насолодитися чудовим смаком готової тушки, яка містить мало кісток і легко чиститься.

Багатий склад та корисні властивості

Царська рибка ще й дуже корисна для організму людини:

  • Гістидин та магній просто необхідні для нормальної роботи імунної та нервової системи.
  • Вживання позитивно впливає на серцеву діяльність, забезпечить правильне харчування клітин головного мозку.
  • Вітамін РР просто необхідний для утворення ряду важливих гормонів: інсуліну, тироксину, тестостерону, кортизолу, естрогену та прогестерону. Він нормалізує рівень холестерину в крові.
  • Омега-3 – жирні кислоти, що стимулюють імунну систему в боротьбі з інфекціями, що знижують запальні процеси в кровоносних судинах.

Важливо! Не можна забувати, що ряпушка – риба дієтична. Так, якщо у свіжому вигляді в ній міститься всього 70 ккал, то у в'яленому трохи більше – близько 100 ккал. Отже, її вживання ніяк не зашкодить фігурі.

Є кілька протипоказань до вживання ряпушки у в'яленому вигляді. Це, звичайно, індивідуальна нестерпність продукту. Ще варто утриматися від вживання надто солоного делікатесу людям із серйозними проблемами у шлунково-кишкових та серцевих системах.