Як приготувати стейк із тунця на грилі ?

Як вибирати тунця для приготування на грилі. Особливості маринування тунця. Популярні рецепти приготування океанського тунця на грилі.

Тунець – риба, що вважається однією з найшвидших. Вона практично завжди знаходиться в русі, тому м'ясо у неї містить дуже мало жиру. Його часто називають морської телятиною – і через смакові показники, і на вигляд. Низька калорійність – це те, за що тунця люблять і активно виловлюють ось уже чотири століття поспіль, поставивши деякі види (наприклад, блакитний тунець) на межу зникнення.

Це дорога риба, підсмажуючи та дуже смачна, якщо її правильно приготувати. І гриль для цих цілей підходить якнайкраще.

Як вибрати та підготувати тунця

Оскільки м'ясо цієї риби нежирне, воно швидко пересихає, тому так важливо приступити до приготування якнайшвидше після придбання. Якість кінцевої страви багато в чому залежатиме і від того, наскільки вдалим виявився похід до магазину.

Якщо ви хочете купити філе, насамперед звертайте увагу на колір. Якщо м'ясо свіже, воно матиме темно-червоний відтінок, при цьому малюнок волокон та інтенсивність забарвлення мають бути рівномірними. Наявність плям і розлучень свідчать, що термін зберігання риби добігає кінця або вже прострочений.

Купуючи тушку цілком, вибирайте екземпляри вагою не більше 2 кілограмів, у яких шкіра має бути світлою, без дефектів та плям. Риба також повинна мати виражений запах океану.

Максимальний термін зберігання тунця в холодильнику – 2-3 доби, а якщо це філе, то й того менше, оскільки м'ясо швидко сохне, втрачаючи свої смакові якості. Найніжніша і найсмачніша частина тушки тунця – в районі черевця, там же знаходиться і найбільше жиру. Це на замітку тим, хто є прихильником здорового харчування.

Перед тим, як обрати рецепт приготування тунця на грилі, його потрібно підготувати. Якщо риба морожена, розморожувати її потрібно за кімнатної температури, не використовуючи такі способи інтенсифікації процесу, як приміщення в гарячу воду або мікрохвильову піч.

Наступний етап – очищення тунця, його потрошення, зрізання плавців, видалення зябер, промивання у проточній воді та промокання паперовими рушниками.