Як приготувати свинячу шию на грилі ?

Як правильно вибрати свинячу шию для готування на грилі. Особливості приготування маринаду для свинячої шийки, запеченої на грилі. Популярні рецепти запікання свинячої шиї на грилі.

Свинина не обов'язково має бути жирною. Шия тварини в цьому відношенні є ідеально збалансованою частиною туші: вона містить мало жиру, це дуже соковите та ніжне м'ясо, з якого можна приготувати масу смачних та поживних страв. Особняком тут стоять рецепти, засновані на використанні гриля – вони дозволяють позбутися надлишків жиру, якого в шиї і без того не так багато, і він розподілений тут максимально рівномірно.

Про користь запеченої на грилі свинячої шиї

У свині шия коротка, візуально вона взагалі відсутня, тому шиєю прийнято називати задню частину щік, тобто область, розташовану між головою та тілом. З усіх частин свинячої туші ця, як ми вже знаємо, вважається нежирною. При приготуванні на грилі значна частина жиру розтоплюється і виводиться з м'яса, але все одно страва залишається досить калорійною, так що вживати запечену шию потрібно дозовано, особливо якщо ви дбаєте про своє здоров'я.

Харчова цінність у 100 гр. м'яса свинини

Зрозуміло , свиняче м'ясо багате і білками, і жирами, але вони досить легко засвоюються, і при помірному вживанні не негативно впливають на серцево-судинну систему, на відміну від яловичого жиру, який багатий на шкідливий холестерин. Багато в шиї свині вітамінів групи В (1,2,3,6,12), які позитивно впливають на стан нервової системи і не можуть накопичуватися організмом, тому він постійно потребує їх поповнення.

Більшість рецептів свинячої шийки, приготовленої на грилі, характерна низька концентрація холестерину, але збільшена – гістаміну, схильного провокувати алергічні реакції.