Як приготувати стейк з гречки

Покроково про те, як приготувати стейк із сьомги на грилі. Як правильно вибрати та підготувати червону рибу. Популярні рецепти маринадів. Способи приготування сьомги за допомогою грилю і не тільки. Скільки смажити та з яким соусом подавати.

Гриль – це універсальний інструмент. Він дає чудові можливості для приготування різноманітних страв. Це м'ясо, риба, овочі та багато іншого.

Один із найсмачніших і найкорисніших продуктів — це червона риба, зокрема сьомга. Поєднання сьомги та гриля може дати відмінний результат. Питання лише у тому, щоб правильно підготувати продукт, і навіть приготувати.

Гриль стане чудовою альтернативою для смаження на сковороді або запікання у духовці. При цьому сьомга зберігає велику кількість корисних речовин. Додатково насичується легким ароматом диму.

Підготовка сьомги

Приготування починається із покупки риби. Її краще купувати цілою. Можна охолодженою або замороженою. Дотримуйтесь загальних принципів вибору риби. Дивіться на стан тушки, луски, очей та зябер.

Купівля цільної сьомги навіть фінансово вигідніша. Це велика кількість стейків, а також відрізки для пасти, засолювання та приготування юшки.

Якщо риба була заморожена, то її потрібно залишити на нижній полиці холодильника для розморожування або просто при кімнатній температурі. Заливати теплою водою або застосовувати інші способи прискореного розморожування не рекомендується. Сьомга втрачає свій смак, користь , а також порушується структура м'яса.

Після розморожування йде етап обробки. Сьомгу можна обробити різними способами. Але здебільшого це роблять так:

  • видаляють луску;
  • зрізають голову і вирізають зябра, якщо потім планується використовувати голову для юшки;
  • відрізають плавці та хвіст;
  • Вирізаються філе, залишаючи хребет;
  • видаляється тіша для засолювання під закуску;
  • акуратно зрізуються реберні кістки;
  • Пінцетом витягуються кісточки зі спинки.

У результаті виходить 2 цілих філе на шкірі. Шкіру також можна зняти. Але це за бажанням.

Інші нарізають рибу на стейки разом із хребтом. Але порційні шматочки не повинні бути товщиною менше ніж 2 см.

Для термообробки ідеально підходять спинки. Це їх однаковою товщиною. Тобто прожарювання буде рівномірним, а смак чудовим. Плюс у спинці зберігається соковитість.

На грилі або в інший спосіб сьомгу краще смажити при температурі 160-170 градусів Цельсія.

Так риба не пересушується, у ній зберігаються соки, але паралельно страва повністю прожарюється.

На шкірі можна зробити невеликі надрізи. За рахунок них при смаженні шматочки не почнуть стягуватися і деформуватися.