Як приготувати свинячі реберця на грилі ?

Корисні поради щодо приготування на грилі свинячих ребер. Як правильно замаринувати реберця для смаження на грилі. Рецепти приготування свинячих ребер на грилі в домашніх умовах.

Будь-яка домогосподарка знає, що найкращим м'ясним наповнювачем для супів і борщів є свинячі реберця – частина тушки, що поєднує в собі кісточки, жир і ніжне м'ясо, яке буквально тане в роті.

А можете собі уявити, що реберця не відварені, а запечені на грилі? Ось це дійсно смакота, яку варто спробувати! Ми беремо на себе сміливість стверджувати, що свинячий шашлик тут і поряд не стояв. Приготувати хрумкі ребра не так вже й складно , але без спеціальних знань м'ясо можна і зіпсувати.

Декілька порад з приготування свинячих реберців

Для апетитного барбекю можна використовувати і яловичі, і баранячі ребра, але якщо ви хочете насолодитися ніжним та смачним м'ясом повною мірою, перевагу слід віддати свинині. Баранина, а тим більше яловичина – це досить жорстке м'ясо, і щоб його розм'якшити , потрібно більш тривале та агресивне маринування. Свинина ж готується досить швидко, а тимчасовий чинник нині цінний.

При виборі відрізу орієнтуйтеся на м'ясо молодої свині, яке легко розпізнати по світлому відтінку. Готувати можна не тільки зі свіжого м'яса – заморожене теж годиться, причому воно, як правило вже позбавлене плівки, але потребує «правильного», тобто природного розморожування при кімнатній температурі.

Щоб свинячі реберця, приготовлені на грилі, вийшли смачними і ніжними, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Зовнішній вигляд страви важливий, красивий візерунок від решітки залишиться, якщо укладати м'ясо по діагоналі, а через деякий час перевернути на 180 ° – тоді вийде ромбоподібний малюнок;
  • при готуванні на мангалі або сковороді-гриль рекомендується перевертати ребра кожні 5-8 хвилин;
  • скибочки вкладайте так, щоб вони не стикалися. Правильна відстань між ними – не менше 5 мм;
  • Для утворення приголомшливої хрусткої скоринки м'ясо поливають під час смаження соусом. Краще робити це в кінці, приблизно за 10 хвилин до передбачуваної готовності страви – тоді глазур не встигне підгоріти;
  • після зняття з гриля рекомендується загорнути ребра у фольгу і витримати не менше 5 хвилин – тоді вони просочаться ароматним соком максимально рівномірно.

Час приготування залежить від багатьох факторів – типу пристрою, на якому готуються реберця, їх розміру, вибраного режиму, що використовується маринаду. У середньому орієнтуйтеся на 25-30 хвилин від початку смаження.