Як коптити скумбрію в домашніх умовах

Калорійність , корисні властивості скумбрії. Правильне засолювання скумбрії для копчення. Як закоптити скумбрію гарячого та холодного копчення в домашніх умовах.

Якщо говорити про копчену рибу, то безумовним чемпіоном з представництва в магазинах є скумбрія – риба, що має підвищену жирність і відмінний смак. Вона поширена всюди, крім Північного Льодовитого океану, має м'ясо без дрібних кісток . Заморожену рибу можна готувати будь-яким способом навіть без додавання жиру. Самостійне копчення теж можливе, і ті, хто воліє саме його, отримують відразу дві вигоди: така копчонка обходиться набагато дешевше, а смакові якості при строгому дослідженні рецепту – вище , ніж у покупної.

Склад, калорійність, користь та шкода копченої скумбрії

Хоча скумбрія вважається однією з жирних морських риб, в її м'ясі присутня велика кількість мікроелементів і вітамінів, що робить її регулярне вживання корисним для здоров'я. Більшість жирів представлена корисними Омега-3 ненасиченими жирними кислотами, тому при певних способах приготування вона може входити в дієтичний раціон харчування. Скумбрію рекомендують вживати людям похилого віку та підліткам – вона сприяє зміцненню кісткової системи, суглобів і надає цілющу дію на багато внутрішніх органів.

Скумбрія має вітамінний склад A/E/D, але особливо багато її м'ясі вітаміну В12. З необхідних організму людини мікроелементів у м'ясі риби у великій концентрації присутній йод, магній і кальцій.

Скумбрія багата на ненасичені жирні кислоти

Копчена скумбрія, як і будь-який інший продукт, приготований на диму, протипоказаний гіпертонікам, не можна її вживати і за наявності хронічних патологій печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

Копчення навіть при використанні найдосконалішої технології насичує м'ясо канцерогенами, присутніми в диму. Зменшити їх концентрацію допомагає шкірка, що приймає на себе більшу частину шкідливих речовин – саме тому медики настійно рекомендують знімати її і є тільки чисте м'ясо.

Калорійність та харчова цінність копченої скумбрії:

Компонент БЖУ, що міститься в 100 г м’яса Скумбрія г/к Скумбрія х/к
Калорійність, ккал 249 173
Білки, м. 21,0 22,5
Жири, м. 17,7 9,6
Вуглеводи, м.

З цих даних можна дійти невтішного висновку, що риба, приготовлена методом холодного копчення, корисніше організму — у ній міститься набагато менше жиру, а корисних речовин – більше.