Як закоптити сига в коптильні холодного чи гарячого копчення

Корисні властивості, БЖУ, калорійність копченого сига. Особливості вибору та оброблення сига для копчення. Рецепти гарячого та холодного копчення сига.

Сіг – рід риб сімейства лососевих, що налічує понад 60 видів, деякі з яких знаходяться на межі зникнення. Хоча в нього біле м'ясо, сиг відносять до червоної риби, що мешкає в акваторіях Атлантичного, Тихого і Північного Льодовитого океанів, хоча їм є чимало суто річкових видів. Має м'ясо, що ідеально підходить для копчення – соковитим, волокнистим, ніжним. Добре піддається штучному розведенню, але вирощена риба дрібніша від дикого сига, вага якого досягає 12 кг.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості сига

Сиг вважається досить жирною рибою – в 100 г копченого м'яса міститься 16 г жирів, майже стільки ж, скільки білків. Як і всі представники сімейства, звичайний сиг багатий омега-3 жирними кислотами, а його жир набагато корисніше тварини, оскільки практично не містить холестерину. Є в ньому і вітаміни (зокрема А і D), і мінеральні речовини (фосфор, йод), які рідко зустрічаються в інших продуктах.

Білок сига легко засвоюється організмом. Калорійність копченого сига становить 175 ккал, тому дієтичним його м'ясо назвати не можна.