Як закоптити жереха методом холодного чи гарячого копчення

Докладно про те, як приготувати жереха холодного чи гарячого копчення. Що це за риба, її корисні властивості та калорійність. Правила вибору та обробки жереху. Секрети приготування риби методом гарячого та холодного димного копчення.

Жерех – це популярна у кулінарії риба, а також бажаний трофей для багатьох рибалок. Належить до сімейства коропових. Є ще одна поширена назва – це шереспер.

Велика риба, яка в довжину часом досягає 1,2 метра. Але переважна більшість особин має довжину тіла близько 40-50 сантиметрів. У продажу рідко зустрічаються екземпляри вагою понад 2 кілограми.

Такі особливості роблять жереха ідеальним кандидатом на копчення. Як гарячим, і холодним способом.

Основне довкілля — це річки, що падають у моря. Йдеться про Чорне, Азовське, а також Балтійське і Каспійське море.

Склад, користь та калорійність

Будь-який копчений продукт має підвищену калорійність у порівнянні з тією ж стравою, але приготовленою варінням або запіканням. Це зумовлено застосуванням великої кількості солі. І жерех – не виняток.

Сам собою шереспер належить до категорії низькокалорійних риб. Але у складі міститься велика кількість корисних мікроелементів, вітамінів та жирів. Якщо коптити правильно, то на продукті не буде накопичуватися канцероген, а також збережеться основна частина користі .

Серед найкорисніших компонентів жереху виділяють такі:

  • Вітаміни А, С та Е. Це природні антиоксиданти.
  • Вітамін D, разом з фосфором, у великій кількості міститься в жереху.
  • Вітаміни В.
  • Цілий набір мікроелементів.

Жерех – це багате джерело білка та поліненасичених омега кислот. Його рекомендують при дієтичному харчуванні, але це більше відноситься до відвареної та печеної риби. При копченні використовують багато солі. Тому вживати рекомендується в обмеженій кількості .

Жерех не містить у своєму складі вуглеводів. На 100 г копченого продукту припадає близько 2-2,5 г жирів, а також 17-19 г білків.

Калорійність залежить від методу копчення. Для холодного методу це близько 90 ккал на 100 г. Гаряче копчення зазвичай дає більше калорій. У 100 г страви їх буде 135-140 ккал. Це об'єктивно небагато, навіть у порівнянні з іншими сортами риб.

Жерех є річковою рибою. А тому у ній зустрічаються гельмінти. Щоб запобігти їм, вибираючи метод гарячого копчення, рекомендується ретельно просолити чи промаринувати рибу. Тоді у гельмінтів не буде шансу на виживання, і продукт буде повністю безпечним .