Як коптити білого амура холодним та гарячим методом

Корисність для здоров'я, калорійність копченого білого амура. Особливості вибору білого амура для копчення. Як закоптити білого амура холодним та гарячим способом.

До 80-х років минулого століття більшість жителів Росії практично нічого не знали про цю рибу, крім жителів Далекого Сходу. І хоча спроби розширити ареал проживання білого амура робилися ще з 60-х років, тільки через кілька десятиліть він настільки успішно прижився в європейській частині, що став суперничати з коропом, своїм родичем по родині коропових.

Це досить велика травоїдна риба, що досягає в зрілому столітті ваги 35-40 кг. Відмінно розлучається у штучних водоймах, так що придбати свіжого білого амура сьогодні – не проблема. Зустрічається він і в охолодженому, а іноді – в замороженому вигляді.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості білого амура

Смакові якості цього виду багато в чому схожі на його найближчого родича, коропа, хоча білий амур вважається менш жирною рибою. У 100 г м'яса міститься близько 19 г білків та 5 г жирів. Вуглеводи практично відсутні, а калорійність у сирому вигляді – 134 ккал . Внаслідок копчення калорійність підвищується до 142 ккал.

У м'ясі білого амура міститься достатньо вітамінів та мінеральних речовин. Як і будь-яка інша риба, амур корисний для підтримки в тонусі серцево-судинної системи, він позитивно впливає на роботу кісткового апарату, нервової системи, високий вміст легкозасвоюваного білка сприяє посиленню розумових здібностей.

Оскільки білий амур водиться у прісних водоймах, висока ймовірність зараження риби паразитами. Тому рекомендується амура піддавати тепловій обробці при температурі 150°C і більше.