Як закоптити тріску в домашніх умовах

Поради щодо копчення тріски будинку. Правила вибору та підготовки риби до копчення холодним та гарячим способом. Як правильно зберігати тріску після копчення.

Тріска відноситься до сімейства тріскових. Найпопулярніший і найпопулярніший представник свого сімейства. Це смачна та поживна рибка, яка чудово підходить для приготування різними способами.

Особливо високо її цінують любителі копченостей. Обробити рибу можна холодним та гарячим методом. Який варіант вибрати, тут уже кожен вирішить собі сам.

Тріска приваблює своїми смаковими характеристиками, невеликою вартістю та мінімальним числом кісток. Це морська біла риба. Розміри тушок складають від 40 до 80 см. Але є і дрібніші особини у продажу.

Користь, склад та кількість калорій

Не варто навіть питати про те, чи коптять таку рибу як тріску. Це один із найпопулярніших продуктів у сфері професійного та аматорського копчення. При грамотному приготуванні риба виходить соковитою, ароматною та неймовірно смачною. Головне її не перетримати і не пересушити.

Крім смаку, тріска приваблює ще й своєю користю. Одна з найкращих дієтичних риб, яку часто радять вживати за бажання схуднути, а також при відновленні організму.

До складу білого м'яса тріски входить розсип вітамінів, серед яких вітаміни А, С, Е, В та Н. З мінеральних речовин слід зазначити наявність:

  • Кальцію;
  • калію;
  • селену;
  • фтору;
  • Марганцю;
  • Магнію;
  • нікелю;
  • міді;
  • йоду та ін.

Одним із ключових компонентів риби є поліненасичені жирні кислоти. Вони набагато корисніші, ніж жир яловичини. Найлегше засвоюється організмом і впливає на правильну роботу серця, судин, покращується стан суглобів і не тільки.

Взагалі тріска неймовірно корисна риба. Але тут важливо враховувати, що йдеться про приготування шляхом копчення. Це накладає певні обмеження її активне вживання.

Навіть для здорової людини добова норма копченої тріски не повинна перевищувати 100-150 г. При вживанні такої кількості жодної шкоди ваш організм точно не отримає. До того ж, варто їсти тріску в копченому вигляді не частіше 2 разів на тиждень.

Все це не стосується тієї ж риби, приготовленої варінням, на пару або в духовці. Її дозволяють їсти частіше та у більшій кількості. Особливо якщо людина намагається замінити м'ясо рибою.