Як коптити корюшку методом холодного чи гарячого копчення

Калорійність , БЖУ, корисні властивості копченої корюшки. Як підготувати корюшку до копчення. Особливості копчення корюшки гарячим та холодним методами.

Корюшка – невелика, але досить смачна рибка, яка мешкає в прибережних зонах Балтійського моря і Північного Льодовитого океану, але є і її річковий підвид, який дістався на півдні до водосховищ Волги. Свіжа риба має огірковий запах, тому вона є дуже привабливим кормом для морських та річкових хижаків.

Копчена корюшка вважається вишуканим делікатесом, і якщо у вас є коптильня, то найсмачніша страва у вас не вибуватиме протягом усього сезону лову риби. І головне – це обійдеться вам набагато дешевше, ніж купувати копченість у продуктовому супермаркеті .

Калорійність, БЖУ корюшки, корисні властивості

При тривалій термічній обробці, характерної для гарячого копчення, риба позбавляється вагомої частини вітамінів та мікроелементів, але й жирів теж. Холодне копчення більш щадне, а спочатку в м'ясі корюшки міститься чимало вітамінів, особливо широко представлена група В, є тут і калій, фосфор, магній та інші мінеральні речовини.

Як і більшості інших видів морських риб, у корюшці багато омега-3 жирних кислот.

Калорійність 100 г копченого гарячим способом корюшки – 150 ккал, у риби холодного копчення цей показник ще вищий – близько 200 ккал. При цьому вуглеводів у м'ясі практично немає, білків – 18,0 (22,0) г, жирів – 8,5 (13,0) р.

Будь-які копченості слід вживати в міру, а деяким категоріям громадян цей делікатес краще не є зовсім.