Як закоптити рибу в коптильні холодного чи гарячого копчення

Як правильно коптити рибу в коптильні холодного чи гарячого копчення. Яку рибу краще вибирати для копчення. Підготовка тушок до процесу копчення.

Копчення – один із найсмачніших і найпопулярніших способів приготування риби. Користь від копченостей із прилавків магазинів під великим питанням, але інша справа – копчення в домашніх коптильнях. Навіть без навичок приготувати рибу можна самостійно, так що, якщо ви вирішили взятися за справу, важливо відповідально підійти до вибору продукту і дотримуватися технології обробки.

Скільки зберігається копчена риба

Копчення є не тільки способом надати рибі характерного смаку та аромату, але й законсервувати продукт на деякий час. При цьому на термін зберігання безпосередньо впливає спосіб приготування, упаковка, умови (вологість, температурний режим, доступ повітря) і вид копченої риби.

Так, холодний способом отримують продукт тривалого зберігання, оскільки він добре насичується димом та сіллю. Зберігати можна до 10 днів у холодильнику, але окремі види риб псуються раніше і при ретельній обробці, наприклад, скумбрія, ставрида. Низький температурний режим і вакуумне пакування сприяють тривалому зберіганню до 30 діб, а при -18  C риба може зберігатися і 60 діб.

Продукт , приготований шляхом гарячого копчення, є швидкопсувним і може зберігатися в холодильнику не більше 2-3 діб, для замороженого продукту термін збільшується до місяця.