Як приготувати тріску на грилі ?

Як правильно вибирати тріску для гриля Рецепти приготування маринаду для запікання тріски на грилі. Як засмажити стейк тріски на електрогрилі чи сковороді-гриль.

За радянських часів тріска була чи не наймасовішою рибою на прилавках магазинів. Але популярністю вона не користувалася – зазвичай переморожена і тому просочена водою, вона вважалася несмачною, і хоча коштувала дешево, черг за нею не було навіть за тотального дефіциту.

Це дивовижний факт, адже в Європі цю рибу люблять, а Росія разом із Норвегією є провідним експортером тріски на ринки ЄС. Сьогодні ми спробуємо розвіяти неспроможні упередження щодо цієї нежирної, але дуже смачної морської риби.

Як вибирати тріску

Відверто неважлива якість заморозки – основна причина неповажного ставлення до тріску минулого століття. Але часи змінюються, і сьогодні якість заморозки не викликає питань. Російські рибопереробні заводи використовують передові технології обробки свіжої риби, включаючи шокову заморозку, що дозволяє довго зберігати тріску без руйнування структури волокон.

Розморожуючи тушки правильним, природним способом, ви отримаєте практично оригінальне м'ясо, з мінімальною кількістю води, ароматне та соковите. Якщо вам трапиться пухке філе, сухе на вигляд і волокнисте з неприємним сірим відтінком – краще від такої риби відмовитися .

Радимо уважно вивчити етикетку щодо виявлення виду заморозки. Якщо це sea frozen, то тріску заморожували прямо на рибальському судні, тобто максимум через 3 години після підняття тралу. Напис land frozen говорить про те, що риба заморожувалася на заводі, через 6-24 годин після вилову. Тому перевагу слід віддати морській заморозці. Проблема в тому, що вона рідко з'являється на прилавках, оскільки більшість відразу вирушає на експорт.

Саме тому тріска з бюджетної категорії плавно перекочувала до середнього цінового сегмента, чому сприяє і зменшення чисельності популяції.

Кращою частиною тушки для приготування тріски на грилі вважається філе зі спинки, це найдорожча її частина. Їх ще називають лойнами, і саме ці м'ясисті лойни здебільшого йдуть на експорт.

Порційні шматки їх інших частин філе характеризуються помірними цінниками і тому є найбільш затребуваними. Ще дешевше філе пластами, і найбюджетнішим варіантом є черевці (у нас їх називають тішою). І вони, до речі, також смачні.