Як закоптити горбушу на грилі

Як правильно вибрати горбушу. Корисні властивості, калорійність горбуші, запечена на грилі. Як замаринувати горбушу. Популярні рецепти приготування горбуші на грилі.

Червона риба з сімейства лососевих вважається преміальною і стоїть відповідно. Горбуша – найдоступніший за вартістю вид, при цьому він практично не поступається тій же сьомзі за поживністю та смаковими якостями. Більш того, для приготування на грилі вона підходить набагато краще, оскільки має відповідні розміри. До того ж варто врахувати, що багато дорогих видів лососевих, вирощені на фермах, напхані антибіотиками. Дика горбуша в цьому плані абсолютно безпечна. Відомо чимало способів її приготування , серед яких виділяються рецепти горбуші, запеченої на грилі, у тому числі в домашніх умовах.

Вибір горбуші, підготовка до запікання

Оскільки видобувають горбушу в акваторії тихоокеанського узбережжя Росії, у торговельній мережі на більшій частині території вона представлена в замороженому вигляді. А при виборі такої риби висуваються певні вимоги:

  • по-перше, оцініть зовнішній вигляд тушки: на ній не повинно бути помітних дефектів і пошкоджень (допускаються тільки пошкодження плавців), а також синців;
  • по-друге, шкіра повинна мати рівномірне забарвлення без наявності жовтих плям;
  • Горбуша, що продається з головою, не повинна мати запалі і замутнені очі, це свідчення несвіжості.

Якщо вам потрапила охолоджена риба, до вищеописаних критеріїв, які залишаються справедливими, додається ще один: оцініть колір зябер, він повинен мати червоний або темно-рожевий відтінок. Якщо це не так, то, швидше за все, перед вами просто охолоджена риба, і вже не першої свіжості: після того, як самка відкладає ікру, вона гине через 15-20 хвилин, так що варто поставитися до вибору дуже відповідально.

Сортність горбуші можна визначити за лускою: у тушок першого сорту вона відокремлюється досить легко, у 2-го сорту – з труднощами. М'ясо в розмороженому стані має бути щільним та пружним.

Приступати до нарізки стейків можна, коли риба буде в напіврозмороженому стані, після чого можна відразу замаринувати філе горбуші.

Зазначимо , що ця червона риба за корисністю для організму анітрохи не гірша за своїх дорогих родичів. У 100 р. розмороженої горбуші міститься дві добові норми кобальту, і навіть добова потреба організму в йоді. Обидва ці елементи сприяють нормалізації функціонування щитовидної залози.

Що стосується калорійності горбуші, приготовленої на грилі, вона досить висока: 160-190 ккал на 100 р. продукту. При цьому у складі жирів переважають поліненасичені жирні кислоти, що запобігають утворенню атеросклеротичних бляшок.

Що стосується підготовки маринаду для філе горбуші, то тут багато залежить від уподобань того, хто готує. Один із популярних рецептів (з розрахунку на 1 кг риби у вигляді стейків або філе):

  • болгарського перцю – 2 шт.;
  • один лимон;
  • 2 ст. л. свіжого рідкого меду;
  • 1 ч. л. улюблених приправ;
  • 250-350 мл. сухого вина (якщо алкоголь у кінцевому продукті не вітається, можна обійтись без нього, замінивши вино 30 мл. винного оцту);
  • 1 ст. л. води;
  • 60 мл. рослинної олії, бажано оливкової.

Напіврозморожене філе необхідно маринувати в такому розсолі близько години.