Як зробити коптильню зі старої газової плити

Чи можна і як зробити коптильню зі старої газової плити? Варіанти конструкцій. Як підготувати обладнання? Необхідні інструменти та матеріали. Інструкції з виготовлення коптилки гарячого та холодного типу з димогенератором.

Копчені продукти відрізняються яскравим і насиченим ароматом, вираженим смаком і досить тривалим терміном зберігання, особливо якщо йдеться про холодну димну обробку.

Любителям копчених вишукувань регулярно купувати їх у магазинах накладно. Плюс якість не завжди відповідає очікуванням та вартості. Тому приймається багато в чому правильне рішення. Збирається власна коптильня, причому не обов'язково зводити величезні споруди з цегли. Якщо десь на дачі або в заміському будинку є стара газова плита, її можна перетворити на повноцінну коптилку.

У чому переваги газових плит

Плити мають духову шафу, яка може працювати від електрики або газу. Але вони не є вічні. З часом вони перестають нормально функціонувати.

Їх утилізують, здають на металобрухт, або просто вивозять на дачу до ухвалення остаточного рішення.

Адже подібний апарат може стати чудовою основою для збирання повноцінної коптилки. Цілий ряд елементів плити вже готовий забезпечити копчення, і переробляти їх не доведеться. Доопрацювання виходять незначними. Це значно простіше, ніж робити коптильну установку з нуля, або використовувати як основу старий холодильник.

До головних переваг газових плит варто віднести наявність таких елементів конструкції:

  • Пази на бічних поверхнях всередині або телескопічні напрямні. На них встановлюються ґрати, підвішуються гаки із продуктами. Це спрощує процес завантаження та вивантаження сировини.
  • Грати та листи. Якщо вони не встигли проіржавіти, то після простого очищення виходить чудова основа для викладання продуктів під копчення. Деко зазвичай застосовуються в якості поверхонь для збору жиру і соку.
  • Теплоізоляційні матеріали. Якщо колись доводилося розбирати газову плиту, напевно, всередині ви бачили панелі та плити, а також облицювальні матеріали з теплоізоляційними властивостями. Вони дозволяють підтримувати та зберігати температуру всередині плити, а це дуже важливо для копчення.
  • Ущільнювачі. Вони створюють необхідний ступінь герметичності.

Ще одне порівняння з тими самими холодильниками. У конструкції газових плит використовують матеріали, які розраховані на високе температурне навантаження. Тому при дотриманні правил копчення плита не деформується, метал не потріскається.

Також виробники передбачили спеціальні покриття, які дозволяють легко очищати плиту від забруднень. Це спрощує питання догляду за саморобною коптильнею на основі побутового приладу.

Як таких вагомих вад тут немає. Тому старі газові плити стали популярним рішенням для виготовлення коптилок.