Як зробити коптильню з бочки своїми руками

Креслення, схеми та різновиди коптилен, виготовлених з бочок. Як самостійно зробити коптильню із бочки. Особливості копчення продуктів у коптильні з бочки.

Власна коптильня – мрія багатьох, але не всі знають, що вона цілком здійсненна, і для цього не потрібно ні багато матеріалів, ні засобів. А порівняння копченостей, приготованих власноруч, не йде в жодне порівняння з магазинними напівфабрикатами. Виявляється, металеві бочки, які є у багатьох дачників, є ідеальним засобом для спорудження такої коптильні, і сьогодні ви дізнаєтесь про всі подробиці цього процесу.

Яку бочку краще вибрати, як її підготувати

Зрозуміло, що для копчення придатні виключно металеві бочки, пластикові зі зрозумілих причин для цього годяться. Щодо оптимального обсягу, то все залежить від особистих переваг. В принципі коптити можна і в 50-, і в 100-літрових ємностях, але якщо ви хочете готувати про запас, то краще робити коптильню з 200-літрової бочки. Тим паче, що вони найпоширеніші.

Друга необхідна умова – метал має бути досить товстим та якісним. Час, що витрачається на підготовку бочки, багато в чому залежить від того, що в ній було раніше. Якщо фарба, то тут теж є свої нюанси, щоб відчистити деякі її різновиди, доведеться постаратися.

У будь-якому випадку алгоритм, як підготувати бочку, має бути приблизно наступним:

  • Перший етап – ретельне миття зовні та зсередини з використанням кухонних засобів;
  • якщо вмістом бочки були пально-мастильні матеріали, її необхідно ретельно витерти насухо;
  • потім обпалюють ємність зсередини, це дозволить позбавитися більшості шкідливих речовин, що залишилися на стінках і днище після миття;
  • бочка знову чиститься, тепер – від сажі в результаті випалу. Наявність міні-мийки з подачею води під тиском у цьому випадку буде більшим плюсом.