Як правильно користуватися вугільною коптильнею

Поради про те, як правильно користуватися вугільною коптильнею. Конструктивні елементи пристрою та принцип роботи. Як підготувати коптильню та страви до подальшого копчення. Покрокова інструкція з експлуатації вугільного коптильного обладнання.

Багато людей люблять копчені продукти. Чи то м'ясо, риба, різного роду овочі та ін. При цьому задовольнити свої потреби в ласощах можна по-різному. Одні просто купують готові страви у магазинах, або замовляють у кафе та ресторанах. Інші вважають, що немає нічого кращого за домашнє копчення.

Щоб мати можливість готувати хоч щодня, потрібно придбати спеціальне обладнання.

Зараз існує безліч різних коптилок, включаючи саморобні конструкції. І найбільш привабливим варіантом здається саме вугільна коптильня.

Особливості пристрою та роботи

буде визнати, що коптильня на вугіллі — це найбільш натуральний пристрій для приготування страв з характерним ароматом і смаком серпанку. Випускаються у різних формах та розмірах. У цьому мають ідентичний принцип роботи.

Різні виробники випускають вугільні коптилки вертикального та горизонтального типу, сферичні, прямокутні, квадратні та ін. Серед провідних виробників можна виділити такі бренди як Weber, Btinkmann та Harvia. З вітчизняних компаній варто відзначити досягнення компанії Дуплет.

Важливо додати, що здебільшого вугільна коптильня для приготування страв працює за принципом гарячого копчення. Але та ж компанія Weber придумала просте, але одночасно геніальне рішення, що дає можливість займатися ще й холодною димною обробкою . Просто додавши один елемент у комплектацію та конструкцію.

На прикладі пристрою Weber подивимося, як влаштована, а також як функціонує вугільний пристрій.

До основних конструктивних елементів належать такі деталі:

  • Корпус із кришкою. Власне, в корпусі відбувається магія. А кришка закриває доступ кисню, а також дозволяє розкладати продукти перед приготуванням, регулювати піддув повітря тощо. Тому кришка оснащується зручною ручкою, термометром, механізмом закриття , регулюванням піддуву.
  • Заслінки. Вони також розташовані на кришці. Залежно від виробника та моделі, заслінок може бути декілька. У тієї ж вугільної коптилки від Weber їх відразу три, і вони рівномірно розподілені по колу кришки.
  • Ніжки та алюмінієва тарілка. Є не скрізь. Використовуються як елементи теплозахисту. Тут краще брати саме алюміній, оскільки він згодом не покриється іржею. Чого не скажеш про звичайний метал.
  • Решітка для вугілля. Розташовується на дні умовної бочки вугільної коптильні. Туди завантажується вугілля для подальшої термообробки продуктів.
  • Камера згоряння. Розташовується прямо поверх вугільної решітки. В рамках цих стін і відбуватиметься горіння вугілля.
  • Чаша. Зверху двох елементів йде спеціальна чаша. Зазвичай напівкруглої форми. Потрібна для заливання води під час копчення. Випаровування води дає високий рівень вологості, а також запобігає надмірному збільшенню температури.
  • Решітки для продуктів. Можуть йти в 1 або 2 яруси. Там розміщуються заготовки під копчення. Внизу температура буде вищою, на верхньому рівні трохи нижче. Це дозволяє одночасно коптити продукти різних розмірів або з різною швидкістю приготування.

Оскільки коптильні на вугіллі часто доводиться зберігати на вулиці, що обумовлено солідними розмірами конструкцій, дбайливі виробники комплектують пристрої захисними чохлами.