Як засушити ананас у домашніх умовах у духовці та електросушарці

Приготування сушеного ананаса в духовці та електросушарці: вибір фрукта, правильне чищення та нарізка. Користь та шкода делікатесу, використання його в кулінарії та зберігання

Екзотичні фрукти можна заготовити у необхідній кількості, використовуючи при цьому метод сушіння. Одним з таких продуктів є ананас, який у в'яленому вигляді часто вживають як ласощі, заповнюючи вітаміни в організмі, а також як доповнення до десер там і напоїв, насолоджуючись смаком. Звичайно, його продають у консервованому та замороженому вигляді у магазинах. Але такий товар часто викликає сумніви щодо якості.

Склад ананасу

Так як під час сушіння продукти втрачають більшу частину вологи, у них збільшується кількість корисних речовин усередині шматочків. Заготовлений таким способом ананас – це концентрат мінеральних речовин і рослинних волокон, що містить величезну кількість необхідних людині речовин.

БЖУ сушеного ананасу на 100 г

**Білки** **Жири** **Вуглеводи**
0,3 г 0,1 г 11,8 г

Ще в сушеному екзотичному фрукті багато міно- та дисахаридів (11 г), органічних кислот (1 г) та харчових волокон (1 г). Він містить велику кількість вітамінів і збагачений мікро- та макроелементами.

Важливо! Навіть у висушеному вигляді в ананасі зберігається бромелайн – цей фермент допомагає розщеплювати жирові клітини. Саме через нього, незважаючи на калорійність, фрукт включають у дієтичне харчування.

Якщо енергетична цінність у свіжому вигляді фрукта бразильського становить всього 48 ккал на 100 г, то сушений ананас без цукру має калорійність 280 ккал.

Тим , хто хоче включити його до свого раціону через корисний склад і здатність знижувати вагу, завжди цікаво, скільки можна з'їсти за 1 раз. Медики не рекомендують застосовувати його більше 100 г за 1 раз та 200 г за тиждень, щоб не викликати побічних ефектів. При цьому краще їсти сушений ананас до обіду і вживати разом з іншими стравами.