Як завялити судака в домашніх умовах

Приготування в'яленого судака в домашніх умовах за класичним рецептом та старовинними способами з хріном та хмелем. Правила підготовки та зберігання риби, посолу ікри.

Запеченого судака подавали царям нарівні з червоною рибою, високо оцінюючи якість м'яса, а також мінімальну кількість кісток. Зараз все частіше рибалки почали в'ялити тушки, які набувають зовсім нового смаку. Крім цього, в деяких екземплярах трапляється ікра , яку можна засолити.

Калорійність та корисні властивості судака

Судак належить до дієтичних продуктів. Навіть у в'яленому вигляді, коли в нього втрачено до 30% вологи, калорійність становить лише 76 ккал на 100 грамів. Основну частину в м'ясі займають білки (до 18 г) та практично відсутні жири та вуглеводи.

Також цей вид риби багатий амінокислотами в повному їх складі, жирними кислотами омега-6 і омега-3, вітамінами (у більшій кількості є рибофлавін, тіамін, піридоксин), мінеральні речовини (залізо, йод, калій, натрій, фосфор, кальцій, концентрування кобальту займає лідируючі місця та ін.) та антиоксиданти.

Важливо! Судак живе у чистих водоймах, уникаючи забруднених місць. Тому у м'ясі не накопичуються шкідливі речовини.

Вживання в невеликих кількостях в'яленого судака через низьку калорійність дозволено в багатьох дієтах, де немає винятку солі. Вживання страв з м'яса судака позитивно впливає на організм людини. Оскільки риба не проходить теплову обробку , корисний склад залишається практично не зворушеним.

Позитивний вплив м'яса судака

  • Виведення шлаків, токсинів;
  • зміцнює імунну та нервову систему;
  • допомагає швидше регенерувати тканин, зрощення кісток, зміцнюючи весь скелет;
  • сприяє поліпшенню зору;
  • Підвищує витривалість організму;
  • Стимулює роботу головного мозку.

Але слід звернути увагу, що в'ялений продукт міститиме багато солі, яка здатна затримувати воду в організмі, негативно впливаючи на організм.