Як завялити пелядь у домашніх умовах

У чому різниця між в'яленням та солінням пеляді? Способи засолювання, сушіння риби за класичним рецептом. Харчова цінність продукту, його користь та шкода.

В'ялити пелядь найкраще восени, коли вона набирає жир. Взимку та влітку сушити рибу складніше через погодні умови. Між в'яленням та сушінням особливої різниці немає. Процес відбувається у 2 етапи. Спочатку пелядь солять, а потім просушують на свіжому повітрі або за допомогою побутових приладів.

Вибір та підготовка сировини

Пелядь в'ялена, калорійність якої набагато нижча, ніж у жирних сортів риби, легко засвоюється організмом людини. Цей продукт стримає багато цінних білків, мікроелементів, необхідних організму людини.

Таб . 1 Хімічний склад риби пелядь.

Вітаміни та мінерали Кількість у відсотках по відношенню до денної норми прийому
PP 16
Калій 11
Ca 3,5
Mg 6,3
Na 4,2
P 28
Fe 3,5
Zn 5,8
S 19,1

Таб . 2 Пелядь в'ялена, калорії та харчова цінність (розрахунок дано на 100 г продукту).

Калорії 95
Вода 74,2 г
Жири 6 г
Вуглеводи 0 г
Білки 19 г

Кількісне співвідношення вітамінів і мікроелементів у рибі залежить від пори року, місця лову.

Пелядь в'ялена, калорійність якої становить лише 95 ккал на 100 р. була б чудовим дієтичним продуктом, якби не велика кількість солі.

Ця риба несе і користь і шкоду організму людини. Не рекомендується людям із хворими нирками. Солоні продукти можуть стати причиною набряклості.

Для в'ялення підходить лише свіжа риба. Вона має бути спіймана менше, ніж за добу до засолювання.

Підготовка риби зводиться до очищення тушок від слизу, піску, бруду. Знімати луску не потрібно. Маленьких рибок засолюють цілком, у великих особин видаляють нутрощі.

Розріз роблять по спинці. М'ясо розрізається від голови до хвоста, а ребра з одного боку повністю відокремлюють від хребта. Це робиться, щоб не зашкодити шару жиру, який знаходиться в черевці рибини.