Як зберігати вялену рибу в домашніх умовах

Описані всі доступні засоби зберігання в'яленої риби: вибір продукції, відповідні приміщення та місця, терміни придатності. Характерні відмінності зіпсованого делікатесу.

На прилавках магазинів часто можна зустріти в'ялену рибу, яка втратила свій зовнішній вигляд. Такий продукт має гіркий смак, а також від нього можна отримати серйозне отруєння. Це пов'язано з порушенням правил зберігання. У домашніх умовах також є низка умов, їм завжди необхідно дотримуватись. Жаль викидати і покупну тараньку, що стоїть чималі гроші, і делікатес власного виробництва.

Вибір в'яленої риби

На зберігання необхідно вибирати тільки якісну рибу, звертаючи увагу на колір луски та зябер, щільність м'яса та аромат продукту. Перевірити якість можна за такими критеріями:

  1. Тушку можна з невеликим зусиллям зігнути, і на ній не з'являться великі розломи.
  2. На черевці немає скупчення вологи, відсутній липкий шар.
  3. Колір риби повинен бути коричневим, янтарно-жовтим або сірим відтінком, але без кров'яних вкраплень.
  4. Продукт без гнильного запаху.
  5. Слід звернути увагу на надто яскравий жовтий колір, оскільки під ним часто знаходять плісняву або сліди ураження комахами.

Оптимальна вологість для зберігання в'яленої риби – 70-80%, а температура не повинна перевищувати +10 ° С, щоб тушки не почали швидко псуватися. Також слід знайти місце, куди не проникають сонячні промені.

Рада! Легше вибирати якісну в'ялену рибу, якщо вона випотрошена, оскільки можна оцінити стан м'яса біля хребта. У магазині купувати на тривале зберігання не упакований товар, щоб оцінити якість.