Як зберігати вялену рибу в домашніх умовах

Описані всі доступні засоби зберігання в'яленої риби: вибір продукції, відповідні приміщення та місця, терміни придатності. Характерні відмінності зіпсованого делікатесу.

На прилавках магазинів часто можна зустріти в'ялену рибу, яка втратила свій зовнішній вигляд. Такий продукт має гіркий смак, а також від нього можна отримати серйозне отруєння. Це пов'язано з порушенням правил зберігання. У домашніх умовах також є низка умов, їм завжди необхідно дотримуватись. Жаль викидати і покупну тараньку, що стоїть чималі гроші, і делікатес власного виробництва.

Вибір в'яленої риби

На зберігання необхідно вибирати тільки якісну рибу, звертаючи увагу на колір луски та зябер, щільність м'яса та аромат продукту. Перевірити якість можна за такими критеріями:

 1. Тушку можна з невеликим зусиллям зігнути, і на ній не з'являться великі розломи.
 2. На черевці немає скупчення вологи, відсутній липкий шар.
 3. Колір риби повинен бути коричневим, янтарно-жовтим або сірим відтінком, але без кров'яних вкраплень.
 4. Продукт без гнильного запаху.
 5. Слід звернути увагу на надто яскравий жовтий колір, оскільки під ним часто знаходять плісняву або сліди ураження комахами.

Оптимальна вологість для зберігання в'яленої риби – 70-80%, а температура не повинна перевищувати +10 ° С, щоб тушки не почали швидко псуватися. Також слід знайти місце, куди не проникають сонячні промені.

Рада! Легше вибирати якісну в'ялену рибу, якщо вона випотрошена, оскільки можна оцінити стан м'яса біля хребта. У магазині купувати на тривале зберігання не упакований товар, щоб оцінити якість.

Основні правила та способи зберігання в'яленої риби

Тепер , знаючи основні правила зберігання, потрібно вибрати, як ви зберігатимете в домашніх умовах в'ялену рибу. Для цього є багато перевірених місць, які відповідають усім умовам.

Короткострокове зберігання

Делікатес можна просто обернути його в пекарський папір, щоб уникнути висихання м'яса. Залишити далеко від сонячних променів, радіаторів, де вологість повітря тримається в межах 70%, а температура не перевищує +8°С.

Таким умовам відповідають 4 способи:

 • У полотняному мішку. Для цього потрібно пошити мішки з натуральної тканини (наприклад, льон, бавовна) або мішковини. Ретельно їх випрати і пропрасувати з двох сторін. Деякі їх просто замочують у концентрованому розчині солі (на 1,5 л 100 г), а потім не виполіскуючи висушують, створюючи тим самим захисний бар'єр.
 • У ящику. Вибрати можна картонний, плетений або дерев'яний короб, в якому є отвори для циркуляції повітря. Кожну тушку необхідно загорнути в пергаментний папір, укласти весь в'ялений продукт шарами, а зверху прикрити марлею, змоченою в сл абом розчині оцту, і рибальською мережею для захисту від гризунів.
 • У холодильнику. Терміни зберігання риби в холодильнику варіюватимуться від обраної упаковки, а їй доведеться скористатися, щоб продукти по сусідству не перейняли її запах. Для цього часто використовують пергамент чи фольгу. У целофановий мішок не рекомендується , оскільки вона втратить свої смакові якості.!
 • У фользі. Багато хто не знає, як правильно зберігати в'ялену рибу у фользі. Вони просто щільно загортають делікатес і кладуть його в холодильник. Тушкам необхідний приплив повітря, щоб не допустити розвитку плісняви та патогенної мікрофлори. Для цього в такій упаковці потрібно зробити кілька отворів вістрям ножа. !

Довгострокове зберігання

Для довгострокового зберігання потрібно вдатися до інших методів. Скориставшись ними, вдасться поласувати делікатесом через 1 рік.

Важливо! Не треба чекати дива, тому що навіть у відмінних умовах в'ялена риба з часом втратить низку смакових якостей.

Перевірені методи:

 • У підвішеному вигляді. Рибалки, які довго займаються сушінням, знають, як в'ялену рибу зберегти, підвісивши на мотузку. Попередньо, щоб вона не пересохла, кожну велику тушку або кілька дрібних слід обернути в пергаментний папір. Додатково для захисту від комах можна накрити продукт відрізом марлі, змоченим у слабкому розчині оцту. Місце вибрати потрібно прохолодне, провітрюване, затемнене.!
 • У вакуумній упаковці. Без кисню та вологи у вакуумній упаковці делікатес добре зберігається близько чотирьох місяців, але тільки в холодильнику. Довше збережеться у морозилці. Але для цього способу потрібно придбати спеціальний пристрій – вакууматор . Без нього досягти описаних умов не вийде.!
 • У скляній банці. Для цього на дно стерилізованого посуду насипати сіль, яка збиратиме вологу. Укласти рибу (велику допустимо нарізати), а в середину поставити тонку свічку. Запалити її і акуратно закатати тару бляшаною кришкою. Вогонь спалює весь кисень, що дозволить зберігатися продукту до 12 місяців, але при температурі не вище +5°С.
 • У розсолі. Потрібно приготувати концентрований розсіл, закип'ятивши воду з сіллю (приблизно 3 ст. л. на 1 л рідини). Охолодивши його, перевірити якість сирим яйцем, яке має спливти на поверхню. Рибу укласти в стерилізовану банку, залити підготовленим складом до шийки і закатати. Краще зберігати тару у темному, холодному місці. Перед вживанням тушки слід вимочити і підсушити протягом двох діб. !
 • У жерстяних банках. Цей спосіб допомагає вкрити рибу від сонячних променів, що не відрізняє його від скляної тари. У бляшаному посуді зберігання можна порівняти зі скляною. Тільки не потрібно палити свічку, але необхідно дуже щільно закупорити банку. Зате не доведеться думати, де зберігати в'ялену рибу. Потрібно вибрати тільки холодне місце, а сонячне проміння не зможе проникнути всередину.
 • На балконі. Рибу потрібно загорнути в пекарський папір поштучно, підчепити за джгут, натягнутий на лоджії або балконі. Якщо вони знаходяться на сонячній стороні, потрібно спорудити навіс, щоб захистити делікатес. Цей спосіб підходить тільки в холодну пору року.
 • У коморі або льоху. Зберігання в'яленої риби в таких умовах припустимо, якщо там вологість тримається на рівні 70-80%, тому що якщо показники менші, то делікатес пересохне і з'явиться смак згорклого жиру, а більше – запліснявіє. Для цього особу всі тушки також необхідно загорнути поштучно в пергаментний папір. **!
 • У морозилці. Цей метод забезпечує довгострокове зберігання. У морозилці делікатес тримають у пергаменті, фользі чи вакуумній упаковці. Не можна загортати відразу велику кількість, але потрібно забезпечити густину упаковки. Перед вживанням продукт необхідно викласти на добу на нижню полицю холодильника.

На виробництві у великих холодильниках створено оптимальні умови: підтримується температура зберігання, вологість та циркуляція повітря. Попередньо її укладають по картонних та дерев'яних ящиках, у спеціальні мішки, у бляшанки або вакуумують у поліетиленові пакети.

В'ялену рибу в магазині частіше одразу викладають у холодильну вітрину, налаштувавши необхідну температуру. При цьому частіше залишають її прочиненою і не кладуть поруч інші товари, щоб вони не наситилися ароматом делікатесу. У великій кількості роздрібні торгові підприємства рідко замовляють таку продукцію.

Терміни зберігання

Термін зберігання в домашніх умовах в'яленої риби завжди визначається упаковкою, обраним місцем та кліматичними умовами.

Важливо! В першу чергу необхідно враховувати якість тушок. Делікатес довго зберігається, якщо вибрано якісний продукт.

**Умови** **Термін зберігання в’яленої риби**
Морозильна камера 2 роки
Вакуумна упаковка 1 рік
Балкон, льох 10 місяців
Холодильник 6 місяців
Кімнатна температура 30 днів

Держстандарти чітко прописують поняття короткострокового (до 1 місяця) та довгострокового зберігання (до 1 року). Розроблено ГОСТи щодо зберігання рибних делікатесів, терміни яких визначені вмістом жиру в тушках:

 • менше 10% – 4 місяці;
 • Більше 10% – 2 місяці.

При цьому в морозильній камері можна залишати в'ялену рибу незалежно від жирності до 5 місяців.

Скільки можна зберігати делікатес у магазині, повинен знати кожен продавець, а також спиратися на поради виробника.

Як зрозуміти, що риба зіпсувалася

Продукт під час зберігання, особливо довгострокового, необхідно зрідка перебирати, щоб відокремити зіпсовану рибу. Часто домогосподарки керуються лише запахом, який буде досить неприємним. Але слід звернути увагу на такі ознаки:

 • Насамперед візуально видно, що тушки пожовтіли (особливо в зоні черевця), зябра стали із зеленим або сірим відтінком і порушена цілісність поверхні.
 • З'явився слиз на лусах і зябрах.
 • При натисканні на рибу вм'ятина не розправляється.

Не плутайте білий наліт, що з'явився через кристалізацію солі, з пліснявою, яка має різні відтінки. Але й такий продукт не варто зберігати. Його потрібно вжити протягом двох днів після вимочування тканини, просоченої сольовим розчином.

При сумнівах необхідно розрізати одну тушку і, якщо всередині завилися паразити або м'ясо відходить від кісток, то таку особину слід викинути.

Якщо дотримуватись всіх правил, починаючи з відбору підготовленої риби, то і в домашніх умовах вдасться зберегти делікатес гарної якості на тривалий термін. Не варто нехтувати порадами. А як ви зберігаєте в'ялені тушки? Може, є свій спосіб чи були помилки , якими ви хочете поділитися?