Як зробити тандир із глини своїми руками

Виготовлення тандира для дачі – з бочки, формувального конуса. Вибір глини, заливання основи, закріплення основної частини, оздоблення.

Тандир – це оригінальна та зручна альтернатива мангалу. Східна піч нагрівається рівномірно, що дозволяє швидко готувати м'ясо та овочі, пекти хліб. Конструкція повністю закрита, тому менше залежить від примх природи – усередину не потрапляє вода під час дощу , холод не знижує температуру всередині печі.

Яка глина потрібна

Зробити тандир можна з різних матеріалів – який з них вибрати, залежить від місця, де буде розташовуватися піч, умов і цілей використання. Конструкції можуть бути стаціонарними та переносними, різної форми, з різною товщиною стінок.

Найкращий варіант для дачі – глиняна конструкція. Така споруда добре утримує температуру всередині, її можна додатково зміцнити і утеплити, щоб добитися найбільш відповідних характеристик. Тандир із глини можна зробити своїми руками, щоб заощадити гроші та отримати саме ту піч, яка потрібна.

Почати роботу потрібно з вибору матеріалу. Глина повинна мати дві важливі якості: пластичність та вогнетривкість. Пластичність глини потрібна, щоб ліпити з неї стінки, підошву та дах печі. Вогнетривкість не дає матеріалу розтріскатися від високої температури та контакту з відкритим вогнем.

Вогнетривку глину називають шамотною або каоліновою. У її складі багато негорючих речовин, стійких до високої температури – діоксид кремнію (до 40%), алюмінію (до 35%). Щоб надати природному матеріалу потрібні якості, його обпалюють. Відмінні риси якісної шамотної глини:

  • Білий, світло-сірий або світло-жовтий колір.
  • Розсипчаста порошкоподібна консистенція.
  • Сухий навпомацки, без води.
  • Повна відсутність сторонніх домішок.

Найкраще брати фабричну будівельну глину – вона має потрібні властивості.

Для полегшення конструкції в глину додають лляне волокно, овечу вовну або тирсу.