Як вибрати тандир для дачі правильно

Що являє собою тандир, що існують різновиди. Як правильно вибрати таку піч – основні та допоміжні фактори.

В останні роки великий розвиток набули кухні народностей Азії та Закавказзя. Для того щоб приготувати максимально наближено та смачно страви з їхньої національної кухні, бажано використовувати традиційне обладнання – пекти «тандир». Сьогодні і в нас можна придбати таку піч для особистого користування на дачі. Подивимося, які критерії слід звертати увагу під час виборів.

Що таке тандир і що в ньому готують

Далеко не всі наші співгромадяни встигли ознайомитись у теорії та на практиці з поняттям «тандир». А виявляється, це стародавня східна піч, у якій традиційно готують собі їжу багато народів Азії та Сходу взагалі. Вони можуть відрізнятися один від одного не тільки розмірами і формою, але і способом приготування, і рядом інших характеристик.

Оскільки тандир все-таки є піччю, то й їжа готується в ньому від жару, що походить від стін. На відміну від російської печі, яка завжди ставиться стаціонарно, тандир може бути мобільним. У будь-якому випадку це чудовий варіант для заміського будинку, дачі, котеджу, адже він дозволяє готувати смачні страви просто на відкритому повітрі.

Однак у тандирі не можна приготувати настільки смачно деякі страви, які готуються тільки на відкритому вогні. Наприклад, це стейк, та й шашлик виходить зовсім іншого смаку. А в іншому тут чудово виходять плов, каші, овочі, м'ясо і риба на ґратах , баранячі ноги і стегенця, тушки гусей, качок, курей, кролів і зайців, коржики, самса і лаваш.