Як приготувати хліб у тандирі

Підготовляємо тандир до випічки правильно. Рецепти прісного хліба у тандирі. Як зробити листкове або здобне тісто для випікання хліба.

Традиційна піч народів Середньої Азії, іменована тандиром, пристосована для приготування різних страв. Дуже смачними в ній виходять хліб, коржі та лаваш. Їх можна приготувати відразу кілька за один прийом і пригостити гостей за святковим столом свіжоспеченим хлібом .

Підготовка тандира до роботи

Готувати таку піч для приготування на ній їжі нескладно, але слід знати загальні рекомендації. Отже, почнемо з того, що завантажимо її на 2/3 дровами та сухими трісками. Найкраще брати деревину фруктових сортів за аналогією, як і для мангалу. Накриваємо тан дірок великою кришкою, а маленька нам поки що не знадобиться.

Користуючись піддувалом, розпалюємо вогонь та підтримуємо його у спокійному режимі. Кришку піддувала для цього відкривають не більше ніж на половину її ходу. Оптимальним періодом ефективного прогріву печі буде 40-50 хвилин. При досягненні робочої температури до опоти з внутрішніх стін повністю випаровується. Якщо на момент закладки хліба не всі дрова прогоріли, залишки витягуються за допомогою кочерги або зольника. Тепер можна закласти страву, накрити пекти малою кришкою і зачинити піддувало.