Як закоптити восьминога в коптильні холодного та гарячого копчення

Приготування смачного та ароматного копченого восьминога. Вибір способу – холодне або гаряче копчення. Обговорення користі та шкоди. Як приготувати восьминога в домашніх умовах.

Приготувати копченості будинку – досить цікава і цікава справа. А якщо мати вдома коптильню, можна проводити експерименти з будь-якими продуктами – птах, риба, м'ясо, сир, овочі, фрукти. Коптити можна і морепродукти. Під час готування ви отримаєте не тільки смачні страви, але й задоволення від самого процесу.

Восьминоги – головоногі молюски з м'яким тілом і довгими щупальцями, на яких присутні присоски. Останніми хапають свою жертву або чіпляються за корали. Існує понад 200 видів спрутових.

Цей жахливий на вигляд мешканець морських днищ неймовірно успішний серед кулінарів. На смак м'ясо восьминога солодке і схоже на кальмара, проте він набагато м'якший. Досить цікаво те, що від восьминога їдять не тільки тіло, а й щупальця.

У кулінарних цілях найчастіше використовують маленькі восьминоги, розміри яких не перевищують 10-20см. А дорослі види деяких видів можуть доходити 4 м завдовжки за вагою 50 кг. Москардіні з маленьких восьминіг вживають у їжу. Їх можна готувати різними способами : варити, гасити, смажити, запекти, замаринувати, можна навіть зробити начинку з овочів, бобових і круп. В Азії восьминіг їдять сирим, а в Китаї та Японії їдять майже живі щупальця, вважаючи, що це корисно здоров'ю. Крім того, кулінари Азії вважають його делікатесом нарівні з устрицями та равликами. Але є ще один спосіб – копчений восьминіг на смак нічим не відрізняється від інших видів приготування.