Як закоптити нерку холодним або гарячим способом

Покрокові інструкції про те, як закоптити рибу нерку в коптильні холодного чи гарячого копчення. Користь та калорійність риби. Як її правильно вибрати та підготувати. Тонкощі гарячого та холодного способу приготування в коптильні.

Нерку або красницю високо цінують у кулінарії за приємний та насичений смак, яскравий відтінок, а також велику кількість м'яса за мінімальної кількості кісток.

Це різновид червоної риби і є підвидом тихоокеанського лосося. Довжина тушок сягає 80 сантиметрів. Деякі екземпляри важать понад 3,5 кілограми.

Нерка підходить для приготування різних страв та делікатесів, але особливо її люблять коптити. При холодному та гарячому методі зберігається однаково велика кількість корисних речовин. А найголовніше тут те, що риба неймовірно смачна.

Калорійність та користь

М'ясо червоної риби наповнене поліненасиченими жирними кислотами. Риб'ячий жир відрізняється підвищеною користю порівняно з рослинними та тваринними аналогами. Вуглеводи відсутні повністю.

У складі міститься безліч мінералів та вітамінів. Деякі з них вкрай рідкісні, що робить нерку ще ціннішим для раціону харчування людини.

Такі речовини, як селен, фтор, фосфор або вітамін D, складно знайти в інших продуктах.

Багатьох цікавить питання калорійності нерки холодного та гарячого копчення. Вона приблизно на тому ж рівні, що й у інших риб сімейства лососевих.

Ще калорійність, яку має нерка, залежить від того, яким способом вона копчена.

При холодному копченні калорійність буде трохи нижчою. Близько 156 ккал на 100 г готової страви. Гаряча димна обробка піднімає кількість калорій до 160-165 ккал.

Щоб отримати максимум користі та мінімізувати шкоду, нерку краще коптити самостійно. У промислових масштабах при гарячому і холодному копченні додають різні консерванти, а також рідкий дим. Від цього користь стає незначною, зате в ред організму наноситься колосальний.