Як зробити мангал із цегли своїми руками

Що потрібно для будівництва мангалу із цегли? Бажання, вільний час, прості інструменти та матеріали. Цього достатньо, щоб придбати на своїй ділянці зручне місце для готування на свіжому повітрі.

Що може бути краще за соковитий шашлик влітку? Обладнане місце для приготування на природі не тільки зробить процес приготування їжі комфортнішим, але й покращить естетичний вигляд ділянки. Мангал своїми руками можна побудувати, маючи мінімальний досвід роботи з цеглою та з невеликими фінансовими витратами.

Вибір місця для мангалу з цегли

Джерело відкритого вогню може спричинити пожежу, а неправильне обладнання зони барбекю призведе до виписки штрафів. Вибір місця для мангалу – відповідальне рішення. Підходящий майданчик повинен відповідати таким вимогам:

  1. Знаходилася на відстані від будівель, дерев, легкозаймистих предметів. Відповідно до вимог протипожежної безпеки, від відкритого вогню до будівель має бути не менше 5 метрів, а в радіусі 2 метрів не повинні знаходитися об'єкти, здатні загорітися (сухі гілки, картон та папір, старі ганчірки).
  2. Мала вирівняну поверхню. На ділянках із рельєфом побудувати стаціонарний мангал складніше.
  3. Була захищена від вітру. Сильні пориви роздмухуватимуть полум'я і заважатимуть приготуванню, тому мангал ставлять так, щоб його закривали посадки та споруди. Якщо немає можливості використовувати вже існуючі, доведеться спорудити спеціальну огорожу з каменю або цегли навколо майданчика для приготування на свіжому повітрі.
  4. Розташовувалась далеко від поливальних установок і не в низині, щоб після дощу вода на майданчику не застоювалася. Постійна вологість дуже скоротить термін служби конструкції.
  5. Знаходилася у відповідному для відпочинку місці. Зона для приготування не повинна розташовуватися поблизу джерел неприємних запахів.
  6. Не заважала сусідам: аромати їжі, що готується, і галасливі компанії можуть не сподобатися господарям іншої ділянки.

Вибраний майданчик потрібно розчистити: прибрати сміття, позбутися посадок, максимально вирівняти поверхню.

Пошук потрібного місця – лише перший крок в обладнанні зони під готування на природі, слід визначитися з її зовнішнім виглядом.