Як вибрати мультиварку з функцією копчення

Якими бувають і як вибрати мультиварку із функцією копчення. Варіанти копчення та принцип роботи обладнання. Поради щодо підбору моделі мультиварки. Переваги та недоліки в порівнянні зі звичайними коптильнями.

Не завжди є можливість коптити продукти на природі, дачній ділянці або задньому дворі приватного будинку. Варіант із коптильнею для газової плити з гідрозатвором також не всіх влаштовує.

Багато людей вкрай рідко користуються коптилкою. І купувати чи збирати спеціально для цього ціле коптильне обладнання вони не бачать сенсу.

Для періодичного готування краще взяти багатофункціональний пристрій, в арсеналі якого є режим копчення. І тут мова йде про сучасні мультиварки.

Як це працює

Про мультиварки з функцією копчення чули багато хто. Але не всі остаточно розуміють, як це все працює.

Це зручне, практичне та мультизадачне обладнання для приготування їжі в домашніх умовах. Можливості мультиварки дозволяють готувати в ній супи, каші, пекти торти, а також робити копчені делікатеси.

Собівартість такої готування помітно нижча порівняно з покупними копченостями. А в плані смаку та натуральності не поступаються і навіть перевершують магазинні аналоги.

Важливо помітити, що функція копчення не у всіх моделях. Зовнішньо відрізнити таку мультиварку складно, але різниця знаходиться всередині.

У чаші передбачено спеціальний штир, який виступає як нагрівальний елемент. Зверху розташовується піддон для тріски.

Коли елемент нагріває піддон, тріска поступово починає тліти та виділяти дим. На поверхні викладаються продукти, які поступово обволікаються цим димом, і відбувається процес копчення.

Залежно від типу продукту, способу та тривалості приготування дим може проникнути глибоко в структуру сировини, або просто надати страві легкий димний аромат.

Нагрівальні елементи розташовуються знизу або згори. Також зустрічаються мультиварки з бічними нагрівачами.