Як зробити складаний мангал своїми руками – покрокова інструкція

Які бувають конструкції розкладних мангалів та їх особливості. З чого розпочати підготовку, щоб зробити такий мангал самому. Поетапний план виконання.

Шашлик популярний не лише своїми смаковими якостями, а й процесом приготування. Якщо є вуличний мангал, то готувати його можна як у літні місяці, так і взимку. Як правило, жаровню встановлюють на розчищеному майданчику поблизу будинку. Дуже зручно експлуатувати подібний виріб, якщо зробити його розкладним — розберемо, що для цього потрібно.

Особливості його конструкції

Перед тим, як приступати до спорудження розкладного мангалу, необхідно уявити, якими мають бути його розміри, виходячи з кількості членів сім'ї. Важливе завдання – знайти висококласний нержавіючий метал, розрахований на багаторічну експлуатацію. Він не буде схильний до руйнівної корозії, а також швидко нагрівається і рівномірно просмажує овочі та м'ясо.

Таку конструкцію легко скласти та розібрати, за необхідності. Також складні мангали повністю транспортабельні і займають постійне місце дільниці. У порівнянні з іншими жаростійкими матеріалами метал стоїть відчутно менше, тому його слід вважати найбільш доступним для спорудження жаровні.

За наявності зварювального апарату та болгарки спорудити такий корисний пристрій можна за 2-3 години. На цегельний мангал може піти тривалий час, а от металевим можна починати користуватися в день виконання робіт. І складний, і не розкладається варіант краще захищати від негоди, особливо, від атмосферних опадів. Для цього їх необхідно заносити в приміщення, а якщо це неможливо, то вкривати чохлом або продумати навіс.