Як зробити мангал паровоз своїми руками красиво та функціонально

Від креслень до початку збирання. Які необхідні матеріали та інструменти для роботи. Як зробити мангал-паровоз поетапно. Остаточні роботи з обробки.

Мангали виконують роль печі для приготування страв, а й декоративно-ландшафтную функцію. У заміських будинках найчастіше розташовують його у дворі чи задній частині ділянки. На окрему увагу заслуговують жаровні, виготовлені у формі паровозів – вони кидаються в очі великою кількістю блискучих частин і нагадують ковальський витвір мистецтва. Про те, як зробити таку конструкцію, йтиметься далі.

Конструкція та креслення

Кожен різновид мангалу паровоза може бути по-своєму унікальним і оригінальним. Багато умільців забезпечують їх безліччю відділень та відсіків для приготування різних страв, а не лише шашлику. Однак у будь-якій з конструкцій нам будуть необхідні 2 відділи:

  • місце під вугілля чи дрова;
  • Відсік з димовідведенням.

У мангала-паровозу є загальна форма, що відрізняє його від інших мангалів: наявність характерної труби. Вона якраз і виконує функцію відведення диму від палива, що прогоріло. У більш-менш класичній конструкції паровоза передбачені камери під гриль і барбекю окремо, розташовані в горизонтальному напрямку. А ще можна продумати бокс у мангалі паровозі для гарячого та холодного копчення, місце під ґрати та відділення для зберігання дров та вугілля, а також приладдя для розпалювання.

Креслення для такого складного виробу просто необхідне, і в них встановлюється, який остаточний вигляд матиме мангал. У кресленнях переносяться всі точні розмітки, а також вказуються розміри всіх окремих елементів. Враховуючи, що зовні це буде виглядати як паровоз, на етапі креслення продумується кількість вагонів і коліс.

На кожній стадії збирання конструкція звіряється з кресленнями. Найчастіше вихідною основою для цього різновиду мангалу виступає старий газовий балон літрів на 50 місткості. Крім нього, знадобиться чимало обрізків і листів металу, товщина якого ж лательна на рівні 8 мм. Цього значення є достатньо для безпечного контакту з вогнем.

Інші декоративні елементи паровоза мангала з газового балона можуть бути виконані методом литися або кування. Вони виготовляються настільки різноманітними, як дозволяє фантазія майстра. Крім декоративної опції, окремі елементи можуть приносити реальну практичну користь. Наприклад, колеса можна зробити пересувними для переміщення паровоза ділянкою. Дуже зручно передбачити підсвічування у вигляді ліхтариків.