Як зробити коптильню з відра своїми руками

Для копчення риби, м'яса, сиру та овочів у домашніх умовах можна виготовити коптильню із металевого відра. Вийде анітрохи не гірше, ніж фабрична, а головне — дешево та надійно.

Найпростіші коптильні для будинку коштують від 2000 рублів. Багатофункціональні (з окремою камерою для копчення, що підтримують установку димогенератора) обійдуться в 5000 рублів і більше. Але ж коптильню можна зробити і своїми руками зі звичайного відра! Для гарячого копчення вона підійде анітрохи не гірше за фабричну.

Переваги даного способу приготування їжі

Головна перевага коптильні з відра – її мобільність. Можна взяти з собою на риболовлю і коптити свіжовиловлену рибу! Займає мінімум місця, не вимагає спеціалізованого догляду за собою і легко миється (достатньо залити теплою водою на 1 годину, а далі промити з милом).

Для виготовлення такої коптильні не потрібно вміти поводитися зі зварюванням. Але знадобиться цебро з нержавіючої сталі (харчової) на 10-15 літрів. У господарських магазинах таке обійдеться всього 600-700 рублів (разом з кришкою). Використання емальованого відра для коптильні. Але шар емалі в ньому вже після першого застосування розтріскується та обсипається. На смак їжі, що готується, це не впливає, ніякої шкоди організму не завдає. Тобто коптильня із побутового емальованого відра просто втратить свій зовнішній вигляд. А оскільки воно коштує дорожче, ніж з нержавіючої сталі, то перевагу слід віддати останньому.

На форумах часто зустрічаються питання щодо того, чи можна зробити коптильню з оцинкованого відра. Ні, оскільки цинк при сильному нагріванні поступово випаровується. Його пари при контакті з повітрям утворюють окис металу, який осідає в їжі (разом із золою). А окис цинку – це отрута для організму людини (тільки у великій кількості).