Як зробити коптильню з нержавіючої сталі своїми руками

Докладно про те, як зробити коптильню з нержавіючої сталі своїми руками. У чому переваги матеріалу? Які листи використати. Покрокова процедура виготовлення та збирання. Правила експлуатації та догляду.

Можливість коптити в домашніх умовах, не залишаючи межі кухні в квартирі багатоповерхового будинку, приємно радує безліч шанувальників копчених делікатесів.

Існують різноманітні заводські коптильні. Також продаються мультиварки, доповнені функцією копчення.

Але не менш популярними виявилися зібрані своїми руками устрою. І оптимальним матеріалом для їхнього виготовлення справедливо вважається нержавіюча сталь.

Чому нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь має ряд переваг, які дозволяють матеріалу широко застосовуватися при створенні коптилок холодного та гарячого типу.

Серед основних особливостей варто виділити такі:

  • Безпека. Харчова сталь при нагріванні не виділяє жодних шкідливих речовин. Також вони не осідають на продуктах у процесі приготування. Тому ніяких ризиків отруїтися нержавійкою немає.
  • Простота експлуатації. Тут все просто та елементарно. Закинув продукти, накрив кришкою та дочекався завершення приготування. Плюс у тому, що нагар майже не утворюється.
  • Легкий догляд. Такий матеріал без проблем очищується. Для сильних забруднень, які з'являються не так часто, достатньо озброїтися губкою та засобом миття посуду. Дрібні забруднення видаляються серветками та паперовими рушниками.
  • Мобільність конструкції. Більшість коптилок компактні, можуть мати розбірну конструкцію. Їх легко взяти з собою на дачу або виїхати на природу, вирушити в похід.
  • Надійність та міцність. Матеріал, якщо брати завтовшки 2-3 міліметри, не прогорить навіть через 20-40 сеансів застосування. Метал тривалий час зберігає первозданну міцність. Тому можна сміливо розраховувати на тривалий термін служби.
  • Простота виготовлення. Через порівняно невелику товщину при високій міцності, нержавіюча сталь легко обробити своїми руками. Тому навіть у новачків виходять чудові коптильні, зібрані за допомогою підручних інструментів.

Враховуючи всі ці переваги, не дивно, що більшість домашніх майстрів, плануючи зібрати коптильну установку, віддають перевагу нержавіючій сталі.

Але є важлива умова. Як сировина для виробництва коптильні має виступати саме харчова нержавіюча сталь.