Як зробити пекти барбекю з металу своїми руками – покрокова інструкція

Особливості конструкції барбекю на дачній ділянці. Які бувають проекти та які висуваються вимоги. Покроковий алгоритм створення барбекю з металу самотужки.

Барбекю є чудовою і простою прикрасою будь-якої заміської ділянки або дачі. Вся справа в тому, що воно використовується для приготування делікатесів, і влітку важко уявити пікнік без цього зручного пристосування. Подивимося далі, якою повинна бути така піч і наскільки складно виготовити її вдома самотужки.

Яким має бути барбекю

Сьогодні складно зустріти людину, яка б не знала чи не бачила у дії барбекю. Класична західна конструкція має багато спільного із мангалом, але відрізняється від нього зовні. Як правило, це металеві вироби, призначені для того, щоб готувати їжу на вугіллі. На багатьох сучасних барбекю наноситься у кілька шарів захисне покриття, яке дасть змогу експлуатувати його у різноманітних кліматичних зонах.

Розрізняються вони між собою не тільки за розмірами та зовнішнім дизайном, але й по комплектації. Ще одна відмінність пов'язана з типом палива, яке використовуватиметься для приготування страв. Є барбекю, що працюють тільки на готовому вугіллі, а в інші можна засипати і звичайні дрова. Для цього їх оснащують кошиком для розпалювання цих дров, а також топкою та димарем.

Якщо планується встановлення печі в альтанку, бажано зробити це на одному загальному фундаменті. Печі, що важать кілька десятків кілограмів і більше, обов'язково мають бути встановлені на кількох опорах. Щоб продовжити безпечний експлуатаційний ресурс з барбекю встановлюють на основу, створену з армованого бетону не менше 15 см завтовшки. Після цього можна приступати до остаточного оздоблення бетону плиткою або декоративним каменем.