Як правильно коптити в аерогрилі

Вибираємо аерогриль, виходячи з цілей. Розбираємось у роботі пристрою, а також що можна приготувати у приладі.

Важко знайти людину, яка б не любила копчену їжу. Зазвичай, коли говорять про копчення, в уяві з'являється картина природи чи дачу, де смачну рибку чи птицю готують у коптильні чи бочці. Але що робити, якщо вам дуже захотілося копченості морозною зимою? Тоді на допомогу прийде дуже корисний пристрій – аерогриль. Він досить зручний і компактний, а смак той самий, ніби готували в коптильні або бочці. За допомогою аерогрилю можна зробити копчену їжу на диму. І все це досить швидко і комфортно для вас. Аерогриль має безліч корисних властивостей та можливостей, завдяки чому він стане вам правою рукою на кухні.

Робота пристрою

Двадцять -тридцять років тому люди побоялися б уявити, що коптити рибу, м'ясо чи сало можна буде в аерогрилі, а не в традиційній коптильні. Цей пристрій приготує улюблені страви, просушить фрукти, зробить шашлик і, звичайно, смачні копченості. Для останнього важливо, щоб ваш аерогриль мав цю функцію.

Схема роботи пристрою проста, у ній купа функцій. Що б ви не готували, приготування займе 2-3 години, і найголовніше, що зберігаються всі поживні речовини. Однак, за всієї любові до копченостей не варто їх багато їсти. Ви можете зашкодити здоров'ю. Аерогр іль не вимагає використання олії чи жиру, отже страва збереже початковий смак і жирним. А для надання приголомшливого аромату готуйте з тріскою вільхи або тирсою. Не хочете тріску – беріть рідкий дим. Ефект буде тим самим.

Якщо доведеться вибирати між тирсою та рідким димом, краще взяти деревину. Завдяки їй знищуються мікроби. Але тріска має бути натуральною.

Компоненти рідкого диму без канцерогенів та шкідливих речей, оскільки він приготовлений на основі води та диму листяних дерев. Однак, якщо ви схильні до алергічних реакцій, краще його не використовувати.

Процес приготування з аерогрилем схожий на приготування в коптильні.

 1. Продукт, який мають прокоптити, натирають сіллю та приправами.
 2. На дно аерогрилю кладуть вимочені у воді тирсу.
 3. На грати ставлять м'ясо, рибу чи інший продукт.
 4. Включаємо агрегат. Завдяки вентилятору тріска або рідкий дим розігріваються і починається процес копчення.

Не забувайте, що кожен продукт має свою температуру приготування. Враховуйте це, коли готуватимете.

Виникає логічне питання: як вибрати аерогриль, щоб він був якісним та недорогим? Давайте розберемося.

Аерогрилі бувають двох видів: побутові та професійні. Вони мають відмінності в об'ємах камер, потужності та функціональності. Аерогрилі мають функції:

 • Розморожування.
 • Підігріву.
 • Випічки.
 • Гриля.
 • Стерилізація кухонного начиння (підготовка до зими).
 • Сушіння фруктів.
 • Готування низькокалорійних страв.
 • Томлення та пастеризації.
 • Копчення.

Саме остання функція нам потрібна. Тепер розглянемо їх переваги та недоліки. З переваг:

 • Можна готувати 3 різні страви одночасно.
 • При готуванні масло та жир не потрібні.
 • Повна відсутність ароматів на кухні.
 • Не потрібна ваша присутність, пристрій все робить за вас.
 • Можна застосовувати будь-яке термостійке начиння.

Недоліки :

 • Пожирає багато енергії.
 • Тривалий процес приготування, якщо порівняти зі звичними способами.
 • Потрібно тримати дітей подалі від приладу через його сильне нагрівання.
 • Невеликий обсяг, через що кількість їжі обмежена.
 • Не зможе використовуватись замість пароварки.

Відповідно , перед вибором аерогрилю виходьте з того, які страви готуватимете, тоді будуть зрозумілі і потужність самого приладу, і необхідні додаткові функції. Із цього випливають і різні ціни на аерогрилі. Найпростіші, без складних функцій і механічним управлінням коштують від 1200 до 2500 рублів. А найдорожчі, у яких характеристики складніші і режимів більші, оцінюються вище 3500 рублів. Нижче наведемо популярні моделі аерогрилів:

 • Delta DL-6006B – простий прилад для чотирьох осіб. У ньому можна смажити, запікати, підігрівати, розморожувати, готувати на парі, стерилізувати, випікати. З плюсів – прийнятна ціна, зручно зберігати електрошнур, в прилеглій книжці розписані температури для поширених страв. З мінусів – потрібно самим мити агрегат, хоча в інструкції є функція "Самоочищення", страви не готуються автоматично, відсутня звук відключення.
 • Kitfort KT-2208 – даний аерогриль із середньої цінової категорії. Він зручний для користування, тому що на панелі керування все написано та намальовано зрозуміло. З переваг – автоматично відключається, є 7 автоматичних програм, звуковий сигнал закінчення процесу , сенсорний екран управління, об'єм 5,2 л. З недоліків – не можна використати більше двох років.
 • GFgril GFA-4000 – у цього агрегату багато функцій. Його вистачає сім'ї та гостям. З плюсів – великий обсяг та 8 автоматичних програм, просте управління, сигналу після закінчення готування, зрозуміла інструкція для застосування та усунення несправностей. Мінуси – дуже висока ціна, таймер 30 хвилин.

Ці три аерогрилі з різних цінових категорій. Вибір за вами.

Копчення в аерогрилі

Існують два способи копчення: холодний та гарячий. В аерогрилі найчастіше готують рибу, курку та свинину.

Найкапризніший продукт – риба. Її потрібно очистити від нутрощів. Якщо готуєте з рідким димом, не забудьте попередньо наситити морепродукт сіллю і залишити маринуватися трохи більше 30 хвилин у холодильнику. Не забудьте поставити на ній важкість. Перед тим як поставити рибу на грати, добре зв'яжіть її, щоб вона не розвалилася при готуванні. Також слідкуйте за тим, щоб продукт був рівно по центру і не торкався стінок приладу. Готувати бажано у два етапи за середньої швидкості вентилятора.

Для гарячого копчення потрібна різна температура. Це залежить від того, яку рибу ви бажаєте приготувати. Наприклад, копчений короп вимагає 150 градусів, а скумбрії – 180. А за холодного способу потрібно знизити температуру до 70 градусів. Для цього знижуємо швидкість вентилятора.

Дуже легко і просто можна зробити курку, причому можете замаринувати її заздалегідь або додати сіль, приправи або рідкий дим. Для більш соковитого та ароматного смаку беріть рідкий дим із димом деревини. Виходячи з ваших уподобань і уподобань, можете готувати курочку шматками, крильцями або ніжками. Візьмемо, наприклад, крильця. Їх потрібно наситити приправами, трохи додавши рідкого диму. На дно приладу кладемо вимочену у воді деревину. У цьому випадку теж необхідно викладати продукцію так, щоб вона не торкалася стін пристрою. Готуємо при 235 градусах до 30 хвилин із середньою швидкістю.

Грудинку готуємо аналогічно крил. Хіба що робимо надрізи на ній і запихаємо часточки часнику. Для маринаду залишаємо до трьох годин. Готування займе годину за 120 градусів, а швидкість вентилятора – середня.

Свинину бажано готувати шматками. Розміри останніх вибирайте самі, головне, щоб усе вмістилося на ґратах. Як і в інших випадках, м'ясо потрібно замаринувати попередньо приправами і сіллю. Можна використовувати і томатний соус на вашу думку. Тут необхідно поставити невелику тару, щоб жир міг збиратися там. Зазвичай свинину готують дві години по годині для кожної сторони.

Ще одна популярна страва – копчене сало. Процес легкий, але в результаті отримуєте смачну страву. До приготування моїм і сушимо продукт, щоб простіше працювати з ним. Потім ріжемо на шматки, робимо суміш із часнику, солі та перчика і мажемо на сало. Ставимо в холодильник на два дні. Насочуємо рідким димом за десять годин до приготування і залишаємо в холодильнику. Після цього ставимо продукт у центр приладу і коптимо до трьох годин при температурі 65 градусів. Якщо не хочете використовувати рідкий дим, скористайтеся тріскою.

Готування в аерогрилі не займає багато часу, та й процес легкий та простий. Завдяки цьому ви отримаєте поживний та апетитний продукт, який буде зроблений виключно вами.

Діліться відгуками у коментарях.