Як зробити вялене сало в домашніх умовах

2 варіанти приготування в'яленого сала в домашніх умовах: з горілкою та пряними спеціями. Детальний опис вибору м'яса, солі та прянощів допоможе зробити все правильно.

Практично всі вміють готувати солоне сало, але мало хто знає, що в Україні є рецепт і в'яленого підчерівки. Структура м'яса після сушіння значно відрізняється від звичної закуски. У себе на Батьківщині продукт частіше сушать у лісі, щоб він наситився всіма ароматами природи , але у статті запропоновані варіанти для домашніх умов.

Рецепт в'яленого сала

Рецепти умовно можна розділити на 2 типи: сухий посол під гнітом та витримка у пряній суміші.

Для приготування в'яленого подчеревка потрібна чимала сила волі, щоб почекати необхідний термін сушіння в підв'язаному стані. Але щоб насолодитися оригінальним смаком, доведеться потерпіти близько 1 місяця.

Інгредієнти для страви

Саме сало – головний інгредієнт у делікатесі, до купівлі якого слід поставитись відповідально. Ні для кого не секрет, що термічної обробки продукту не буде, а свинина часто уражена різними гельмінтами, які згубно впливають на організм людини.

Необхідні дії:

  • Купівлю необхідно здійснювати лише у спеціалізованих відділах чи ринку, де все м'ясо проходить перевірку на відповідність якості. На тушах повинні ставити тавро та друк, а в магазинах на вимогу мають показати сертифікат якості.
  • На свіжість сала вказує білий або трохи рожевий колір без кров'яних вкраплень, шкірка легко відокремлюється пальцем або зубочисткою.
  • Перевірити свіжість та придатність для засолювання можна провівши нігтем по шкірці. Якщо жир легко зіскоблюється, то продукт найвищої якості. Якщо мало, в'ялений продукт буде дуже жорстким, жорстким.
  • Готувати у такий спосіб сало можна без прошарку м'яса або з нею (часто беруть грудинку), але слід враховувати, що з м'ясом делікатес втратить більше маси.

Сіль необхідна великого помелу, не йодована. Додавати цукор чи ні, вирішувати вам самостійно, але він допомагає глибше проникнути у волокна сала солі.

Якщо буде зав'ялена велика кількість продукту, краще додати і нітритну сіль, яка збільшить термін зберігання (10 г на 1 кг).

Зі спецій частіше використовують чорний перець, паприку, лавровий лист, часник, мускатний горіх і коріандр. Їх додають або під час засолювання, або обвалюють у пряній суміші перед сушінням. Також розм'якшити, зберегти колір і форму страви, вбити патогенні мікроорганізми допоможе горілка, яку використовують під час підготовки шматка.