Як завялити сьомгу в домашніх умовах

Детальний опис всього процесу в'ялення сьомги, починаючи з покупки риби, розбирання тушки, різного виду посолу. Простий спосіб сушіння в домашніх умовах.

Все частіше господині готують дорогі рибні делікатеси в домашніх умовах. В'ялена сьомга – чудовий вибір не лише для святкового столу. З нею часто роблять повсякденні салати та закусочні страви. Зробити якісний продукт можна володіючи знаннями про відповідні спеції, час витримки та сушіння шматка тушки. Цьому і присвячено статтю.

Вибір та підготовка тушки

Спочатку потрібно правильно вибрати сьомгу. Свіжа, не морожена риба має гладкий, блискучий шкірний покрив із прозорими очима та мати приємний запах. Термін зберігання такої тушки не повинен перевищувати чотирьох діб після вилову.

Заморожені екземпляри зберігають при -20 ° С близько чотирьох місяців. Риба повинна залишатися без пошкоджень і вм'ятин, бути з сріблястою блискучою лускою. Слід звернути увагу на колір зябер, який у сьомги від тьмяно-червоного до інтенсивно-червоного.

Ціна тушок залежить від ваги тушок. Більше жирне м'ясо у сьомги від 5 кг, оскільки вони вже встигли нагуляти жир. Воно смачніше і частіше використовується у кулінарії.

Попередньо рибу потрібно правильно розморозити, вийнявши її із морозилки у звичайну камеру холодильника. Залишити там на 1 день, щоб верхній шар повністю відтанув.

Не варто намагатися прискорити процес розморожування шляхом розміщення тушки у холодній та гарячій воді. М'якуш може втратити свою еластичність.

Професіонали радять великих особин філірувати. Це роблять так:

 1. У наполовину розмороженої тушки зробити надріз від далекого плавця до самої голови і вийняти підморожені нутрощі. Знімати луску чи ні, вирішувати лише вам.
 2. Тепер слід відрізати всі плавці та голову разом із зябрами.
 3. Мити сьомгу, якщо не було знято луску, не потрібно, достатньо протерти на цьому етапі всередині серветками, зібравши згустки крові та чорну плівку.
 4. Надрізати по хребту по всій довжині, а потім під кутом протягнути всередині риби гострий ніж, відокремлюючи всю м'якоть з ребер.
 5. Виконати те саме з іншого боку, відділивши якнайбільше м'яса.
 6. Далі потрібно вийняти пінцетом ряд кісток, що залишилися вздовж хребта.

Залишилося розділити частину філе на шматки вагою приблизно 300 г.

Засолювання риби

Солять сьомгу, як і інші види риби, трьома способами: сухим, мокрим (у маринаді) та змішаним. Але перш ніж приступати до роботи необхідно зупинитися на спеціях, які добре підходять для делікатесу.

Для червоної риби можна придбати:

 • Куркуму;
 • чорний та червоний перці;
 • орегано;
 • Сушений часник;
 • Насіння коріандру, гірчиці, кропу, селери, фенхелю;
 • мускатний горіх;
 • гвоздику;
 • паприку;
 • лавровий лист;
 • Кмин.