Як зробити вялену свинину в домашніх умовах

Перевірені способи приготування в'яленої свинини в домашніх умовах: сухим посолом, розсолом, з коньяком, вимочивши в оцті і швидкий варіант за 5 годин слайсами. Підготовка інгредієнтів та часті помилки при в'яленні.

Приймаючи гостей, кожна господиня чи хазяїн намагаються здивувати своїми кулінарними талантами. Сиров'ялена свинина чудово прикрасить стіл і як нарізку на м'ясну тарілку, і в числі інгредієнтів салатів та інших страв. Якщо великий шматок потрібно почати готувати заздалегідь, то нарізку до пива можна зробити буквально за 1 добу. Запропоновані рецепти допоможуть розібратися у всіх тонкощах процесу, що просто необхідно для кухарів-початківців.

Загальні принципи приготування

Фахівці розділилися на 2 табори. Одні вважають, що свинина погано підходить для в'ялення через її жирність і м'які волокна, що негативно позначаються на процесі ферментації. Інші впевнені, що ці особливості м'яса навпаки допомагають краще просочуватися делікатес ароматом спецій, а також допоможуть недосвідченій людині не пересушити продукт.

Свинина під час приготування не піддаватиметься тепловій обробці. А це м'ясо найчастіше заражене паразитами. Єдиним захистом від них у цьому випадку буде сіль. Тому необхідно точно дотримуватися всіх рекомендацій у рецептах, особливо описані терміни засолювання.

Загальні засади приготування в'яленої свинини:

  • Спеціальних пристроїв не потрібно. Найчастіше м'ясо сушать на свіжому повітрі та в холодильнику, іноді вдаються за допомогою духової шафи, щоб прискорити процес.
  • Перед в'яленням свинину потрібно засолити. Для цього використовують 3 способи: сухий, мокрий та комбінований. Якщо в першому випадку потрібно просто м'ясо натерти сіллю і витримати під гнітом, то в другому його занурюють у концентрований розсіл. У останньому варіанті шматок спочатку витримують у солі і потім маринують в оцті, вині або коньяку.

    Тепер шматки потрібно трохи обсушити або просто зняти зайву сіль і вологу за допомогою кухонного рушника.
  • Наступним етапом буде обвалення свинини з усіх боків вибраним набором спецій, який змішується заздалегідь в окремому посуді.
  • Кожен шматок підготовленої свинини необхідно загорнути або в марлю, згорнуту щонайменше в 3 рази, або в пергаментний папір.
  • Далі м'ясо перев'язати туго по всій довжині і підвісити в холодильнику на дверцятах усередині або на свіжому повітрі, якщо температура та вологість дозволяють провести цей процес на вулиці.

Для духовки процес в'ялення відрізняється з моменту засолювання. Сушена у такий спосіб свинина називається «джерки», і їх готують частіше для пивних вечірок.

Висока калорійність в'яленої свинини (268 ккал) на 100 г продукту зумовлена великою кількістю жирів (22 г) у цьому м'ясі. При цьому в делікатесі немає вуглеводів.