Як приготувати овочі в тандирі

Як готуються у тандирі овочеві страви. Секрети правильного маринаду. Скільки і як запікати овочі в тандирі для готовності страви.

З приходом теплої погоди все більше наших співгромадян прагне вибратися на природу і просто загороду. Щоб приготувати смачне частування для всієї компанії, не обов'язково розпалювати традиційне багаття. Незамінним помічником в організації таких заходів може стати тандир — піч народів Середньої Азії та Закавказзя. На ньому можна приготувати не тільки шашлики, а й дивовижне овочеве асорті.

Принципи приготування овочів у тандирі

Сучасні печі-тандири відрізняються різноманіттям видів конструкцій, конфігурації, форми, оформлення та ін. Різноманітні овочі готуються в них за принципом запікання та томлення. Тандир довгий час сам підтримує заданий температурний режим, що призводить до неспішного томлення продуктів. Завдяки цьому будь-які страви набувають ніжної консистенції та смакових властивостей.

Основний принцип приготування безпосередньо пов'язаний із матеріалом, з якого виготовляється така жаровня. Це спеціальна глина, що пройшла технологію загартовування. Через годину-півтори піч відмінно розігрівається через невелику кількість дров, закладених всередині на її дно. Під час роботи з тандиром слід врахувати, що полум'я може досягати кількох десятків сантиметрів, тому точно не варто розташовувати його поблизу легкозаймистих матеріалів.

Як тільки дрова прогоріли, їх необхідно витягти з тандира, скориставшись спеціальним совком – зольником. Тепер можна поміщати страву всередину печі та накривати її кришкою. Під час приготування слід періодично спостерігати та оцінювати ступінь готовності .