Як зробити шампури своїми руками – матеріали, ручки, чохол

Які бувають різновиди шампурів. Матеріали для виготовлення. Робимо самі шампури з нержавіючої сталі, а також ручки для них та чохол.

Важко уявити будь-яку вилазку на природу, особливо з приходом тепла, без традиційних шашликів. Як відомо, класичний шашлик нанизується та смажиться на шампурах. Вони є металевими планками з жароміцного матеріалу. Незважаючи на те, що ці пристрої є у продажу в комплектах і поштучно, їх легко виготовити своїми руками.

Види шампурів

Отже , шампур – це зазвичай металевий прут або планка, а от перетин буває різним. Наконечник обов'язково стає гострим, щоб їм було реально пронизати шматок свіжого м'яса. Щоб не обпектися і зробити експлуатацію комфортною, зазвичай передбачається дерев'яна ручка .

Основна відмінність шампурів між собою полягає у перерізі металу, і за цим критерієм виділяють такі види:

  • Прямокутні моделі характеризуються зручністю насадки м'яса. Цього типу конструкції добре тримаються на мангалі і не перевертаються;
  • напівкруглі різновиди зафіксувати в тому самому положенні вкрай непросто, проте їх також випускає промисловість;
  • Кутові конструкції дозволяють легко нанизувати шматки м'яса, проте вони складніше чистяться;
  • Спіралеподібна форма розрахована на приготування шашликів у вертикальній ємності, але м'ясо на неї надягати складніше.

Довжина шампурів підбирається відповідно до довжини мангалу. Потрібно заздалегідь продумати кількість цих виробів, яка буде потрібна надалі. Відстань між шматками м'яса, що окремо стоять, повинна бути приблизно 8-10 см, що дасть можливість якісно просмажити його. Зазвичай у комплекті йде 6-8 металевих шпажек, і цієї кількості достатньо на компанію.