Як приготувати шашлик із щуки на мангалі

Описано рецепти шашликів із щуки, попередньо замаринованих у різних складах. Але спочатку ми маємо познайомитися з особливостями приготування.

Варто хоч раз спробувати на природі засмажити на вугіллі шашлик із щуки і відразу відпаде бажання постійно купувати яловичину чи свинину для приготування цієї страви. Особливо це актуально, коли компанія друзів виїжджає на рибалку, готуючись залишитись там кілька днів. Тоді потрібно відразу вивчити всі нюанси та взяти з собою додаткові інгредієнти, щоб насолодитися відпочинком у повній мірі.

Особливості приготування

Якщо щука не самостійно виловлена і потрібно її попередньо купити, слід звернути увагу на наступні нюанси:

  • У свіжої особи очі завжди блискучі, вологі, а м'ясо пахне річковою водою або водоростями.
  • На хорошу якість вкаже і ямка, що зникла практично відразу після натискання на тушку пальцем.
  • Хвіст у щуки повинен бути без закруглень, а зябра червонувато-рожеві.

Важливо! Заморожений продукт не підходить для шашлику, тому що під час теплової обробки м'ясо розвалиться.

При підготовці риби насамперед необхідно її почистити від луски (це легше зробити обдавши тушку окропом), відокремити голову і вийняти всі начинки. Ретельно промивши щуку, потрібно вирішити, яким способом її будуть готувати: на шампурах, на решітці або просто на вугіллі у фользі. Для першого варіанту потрібно філе, яке потрібно зняти зі скелета, зробивши надріз по хребту, а потім видалити шкіру та дрібні кістки.

На решітці краще смажити рибу, порізавши тушку стейками завтовшки по 5 см, а ось для фольги підходять обидва варіанти.

Як маринад підійдуть лимонний сік, біле вино, гранатовий сік, імбирний корінь та різні прянощі, яких не варто додавати багато, щоб повністю не перебити рибний аромат. Будь-які вершкові продукти (сметана, вершки) додадуть страви ніжного смаку.