Як завялити мясо зайця вдома – кілька способів та рецептів

Приготування в'яленої зайчатини: способи та рецепти, правильне оброблення м'яса, нюанси та тонкощі це цікавого процесу.

М'ясо зайця – один з улюблених багатьма вид дичини, господині готують його різними способами вдома: варять, гасять, засмажують і запікають у духовці. Використовують його у повсякденному харчуванні, а також подають на святковий стіл, використовуючи для приготування незвичайні способи та отримуючи в результаті кулінарні шедеври. Страви, виготовлені із зайчатини, подаються в небагатьох ресторанах і коштують дуже дорого. Але сьогодні ми зупинимося на тривалішому процесі приготування, що дозволяє створити з м'яса зайця справжній кулінарний шедевр — в'ялену зайчину.

Багато людей помилково вважають, що заєць – це фактично той же кролик, проте, сміємо вас запевнити, що це не так. М'ясо зайця відрізняється від кролятини і зовні, і до смаку. Заяче м'ясо має виражений м'ясний смак, трохи солодкуватий та приємний. Воно більш сухе, ніж м'ясо кролика, має більш виражені волокна.

Для в'ялення використовують м'ясо молодого зайця, його можна відрізнити за такими ознаками:

  • Тушка невелика, біло-рожевого кольору (темно-червоний колір м'яса свідчить про поважний вік тварини).
  • Горбок на передній частині ліктьової кістки м'який.
  • Короткі шия та стегенця.

М'ясо зайця вкрите білою плівкою, яку слід видалити перед приготуванням за допомогою гострого ножа. Жировий прошарок у зайця буває дуже рідко, тварина веде дикий спосіб життя і багато рухається, тому м'ясо зайця вважають дієтичним продуктом.