Як правильно сушити глід у домашніх умовах – плодів, листя та квіток

Правила приготування в домашніх умовах сушеного глоду: плодів, листя та квіток. Корисні властивості ягоди, способи зберігання. Декілька рецептів напоїв, які допоможуть при різних захворюваннях

Осінь – час заготівлі не лише овочів та фруктів. У цей період також дозрівають корисні ягоди, які використовують надалі для приготування цілющих напоїв та в кулінарії. Глід частіше збирають із дикорослих чагарників (рідше його вирощують на присадибних ділянках). Сушити плоди, квіти і листя не так складно і під силу навіть початківцям і господарям, які бажають запастися продуктами, здатними боротися з багатьма захворюваннями і відновлювати вітамінний запас в організмі.

Склад і калорійність сушеного глоду

Яскраві плоди глоду часто ще називають бояркою. Вчені зараз налічують понад 1500 видів цього чагарника. У кожного є свої відмінності: колір плодів від блідо-жовтого до яскравого помаранчевого і навіть чорного, смак може бути гостро-солодким або терпким . Також у кожного різновиду свій склад, за що цінують цей продукт.

Якщо квітки з листям збирають навесні, то плоди набирають максимальну концентрацію корисних речовин, починаючи з серпня до жовтня. Час дозрівання найчастіше залежить від кліматичних умов, регіону вирощування.

Важливо! Не можна збирати ягоди глоду поблизу автомобільних доріг, промислових підприємств. Такий продукт встигає насититись токсичними речовинами, які можуть замість користі нашкодити здоров'ю.

Якщо провести процес сушіння правильно, то в готовому продукті збережуться всі корисні речовини, якими славиться глід. А склад його унікальний: крім великої кількості вітамінів (можна виділити аскорбінову кислоту), у ньому є органічні кислоти та мікроелементи, необхідні організму людини.

У сушеному глоду присутні дубильні речовини, токоферол, фітостерини, каротиноїди та ефірні олії. Але головною перевагою цих плодів є наявність урсолової кислоти, яка рідко трапляється в інших продуктах.

Натуральний цукор у складі безпечний здоров'ю на відміну штучного.

Калорійність сушеного глоду всього 52 ккал на 100 г сировини. БЖУ на ту саму вагу: білки – 0 г, жири – 0 г та вуглеводи 14 г.