Як зробити вялені фрукти в домашніх умовах

Все про в'ялені фрукти та ягоди: вибір, підготовка, способи сушіння та зберігання готового продукту. Опис користі та шкоди для організму, як можна вживати.

В'ялені ягоди та фрукти – чудова альтернатива покупному напівфабрикату. Всім знайомі урюк, кишміш, чорнослив, що використовуються у різних стравах та самостійно. Виробники часто додають до складу речовини, які шкідливі для організму, але продовжують з року зберігання. Заготівля шляхом сушіння не така складна, якщо знати всі тонкощі процесу.

Ці знання були отримані ще в давні часи, коли багато інгредієнтів були недоступні в холодну пору року. У такий спосіб заготівлі користувалися і торговці з різних країн, щоб доставити продукти у віддалені частини планети.

Ягоди та фрукти в процесі висушування втрачають свій обсяг за рахунок випаровування вологи. Калорійність у середньому становитиме від 200 ккал до 250 ккал на 100 г у разі, якщо до складу був доданий цукровий пісок. З ним важко назвати в'ялений продукт корисним . Швидше його можна віднести до «цукерок», які теж часто готують у домашніх умовах.

Особливістю в'ялення є тривале сушіння під променями сонця або термічна обробка, але лише за низьких температур. В останньому випадку потрібно дотримуватись температурного режиму, тому що при його перевищенні продукти просто запікаються, а надто низький – дозволить розвиватися всередині плодів бактеріям.

Починати процес потрібно з підготовки всіх плодів. Наприклад, зливу можна звільнити від кісточки, нарізати на 2 чи 4 частини. Часто цей фрукт в'ялять цілком із кісточкою чи без. Такий продукт називається чорносливом.

Бувають в'ялені фрукти, які попередньо бланшують у цукровому сиропі або содовому розчині (залежить від плодів, як описано нижче). Це залежить від рецепту та обраного виду.

Саму сушіння краще проводити в кілька етапів, встановивши спочатку температуру в 60 ° С, а потім знижувати її щогодини, обертаючи піддони і перевертаючи плоди.

Перевірити готовність в'ялених ягід і фруктів можна доторкнутися до шматочків, які не повинні мати «кишеньок» з вологою. Також багато хто просто розламує шматочок і, якщо є смужки з вологою, то варто ще посушити плоди.