Як сушити базилік в домашніх умовах в природних умовах, в духовці, мікрохвильовій печі, електросушарці та холодильнику.

Сушіння в домашніх умовах базиліка декількома способами. Правила підготовки рослин. Корисні властивості та застосування прянощі

Базилік – пряність, яка була відома ще давнім грекам під назвою «Окімон». Її використовують у свіжому та сушеному вигляді в кулінарії, в народній медицині. Крім аромату, вона дарує стравам та корисні властивості. Зараз її часто вирощують на присадибних уч астках . Це дає перевагу заготовити листя про запас, щоб додавати в страви взимку, уникаючи покупки в магазинах неякісної сировини.

Чи можна сушити базилік

Свіже листя пряних трав дуже швидко псується. Щоб зберегти неперевершений аромат та корисні властивості, їх необхідно правильно засушити.

Найчастіше на прилавках сушений базилік виглядає, як дрібно порубана суміш, що має сильний аромат. Її колір залежить від початкової сировини і варіюється від жовто-зеленої до темно-фіолетової.

У домашніх умовах господині можуть заготовляти його лише у вигляді листя, сушать стебла з листям окремо або підвішують невеликими пучками.

Фахівці радять сушити базилік на зиму і зберігати, не подрібнюючи відразу. Так рослина не втратить частину аромату, який знову відкривається при розломі перед додаванням до страви.