Як завялити ляща в домашніх умовах

У домашніх умовах легко зав'ялити ляща у будь-який час року, знаючи деякі хитрощі приготування. Процес можна провести, маючи під рукою свіжий улов і трохи вільного часу.

Рибалки часто хваляться своїм умінням смачно заготовити рибу про запас. Зі всіх видів можна виділити ляща, якого легко зав'ялити в домашніх умовах, використовуючи рецепти, перевірені часом. Якість такого продукту набагато краща, ніж у придбаного в магазинах , а аромат допустимо доповнити за допомогою улюблених спецій.

Приготування риби до в'ялення

Перший етап підготовки риби найважливіший, оскільки від нього залежить смак риби.

Важливо! Починати в'ялення не можна з щойно виловленим лящем. Необхідно дати йому трохи полежати в холодному місці, щоб виключити швидке псування готового продукту.

В'ялений лящ, приготовлений в домашніх умовах, буде трохи відрізнятиметься смаком, залежно від методу чищення риби перед засолюванням:

  • Видаляють тільки луску. Особливо гарний такий лящ, виловлений навесні. Він часто містить ікру, яка надасть особливі переваги гастронома. До такого способу більше підходить підліщик.

  • Додатково виймають всі начинки у великого ляща. В'ялений продукт хоч і втратить частину соковитості та жиру, зате у нього збільшиться якість просолювання та термін придатності. Якщо трапиться ікра, її потрібно засолити окремо.

Далі потрібно ретельно промити весь улов від річкової води, тину та пилу.