Як завялити хурму в домашніх умовах

Варіантів , як зав'ялити хурму в домашніх умовах, кілька: можна скористатися духовкою, електросушаркою або зав'ялити на повітрі. Корисні властивості та можлива шкода сухофруктів.

Хурма – досить примхливий продукт. Цією ягодою не вдасться насолодитися будь-якої пори року. Вона продається у певний період. Стиглі плоди лежать недовго, тому запастися про запас у свіжому вигляді не вдасться. Однак, є метод, який дозволить зберегти хурму на тривалий термін, – в'ялення. Тільки так можна поласувати плодом та отримати запас вітамінів. Крім цього, продукт має корисні властивості і бореться з багатьма хворобами.

Чим корисна в'ялена хурма

Правильно зав'ялені плоди зберігають усі корисні властивості свіжого продукту. Якості залишаються навіть при використанні його у вигляді компоту та доповнення до випікання. Сухофрукт застосовується для заварювання чаю.

Хурма – дуже солодкий плід, проте не надто підвищує рівень цукру в крові, тому використовується і діабетиками.

Користь та шкода для здоров'я людини:

Чим корисна хурма Можлива шкода для організму
Позитивний вплив на органи травлення. Плід усуває запалення та кровотечі. При зниженому тиску багато хурми заборонено приймати – можлива анемія.
Речовина «зеаксантин» сприяє відновленню зору. Обмеженням до в’яленої хурми є індивідуальна непереносимість складових компонентів.
Покращує апетит. З обережністю приймається вагітними жінками і під час годування груддю.
Профілактика простудних захворювань.
Усуває геморой.
Продовжує молодість організму.
Виводить токсичні речовини.
Паста з хурми є чудовим засобом для загоєння ран.
Покращує циркуляцію крові, знижує АТ.
Вважається профілактикою онкології.
Справляється з кашлем при трахеїтах, бронхітах.
Проявляє глистогінний ефект.

Хурма має протимікробну, противірусну, антисептичну властивість. Зміцнює імунну систему та прискорює відновлення після перенесених хвороб.

Калорійність на 100 г в'яленої хурми становить 242 ккал, вуглеводів міститься 58,9 г; жирів – 0; білків – 1,7 г.

Сухофрукт не поєднується із певними продуктами. Не варто їсти його після прийому молока, кисломолочних виробів. Дубильних речовин у продукті багато, вони призводять до метеоризму, здуття та болів у животі через негативну реакцію до молочного білка.