Як засушити опеньки в домашніх умовах

Як правильно сушити свіжі опеньки в домашніх умовах. Нюанси збирання та вибору грибів. Де та коли їх краще збирати. Поради щодо підготовки. Основні та нестандартні методи сушіння опеньків. Як і скільки їх зберігати, що можна приготувати із сушених опеньків.

Опеньки – це популярний вид пластинчастих грибів, який рясно росте на території Росії і має великий попит серед шанувальників тихого полювання. Хтось сам за ними ходить, інші ж купують.

Запасаючись опеньками, їх часто консервують та заморожують. Якщо грибів виявляється дуже багато, а викидати врожай не хочеться, чудовим варіантом може стати сушіння. Опеньки хороші тим, що навіть після тривалого зберігання, якщо їх згасити або проварити, гриб повертає колишню структуру, зберігаючи корисні властивості.

Коли і де шукати

Щоб зробити сушені опеньки, спочатку необхідно знайти ці гриби. Найпростіше їх купити. Але для впевненості в їх якості та свіжості, краще зайнятися тихим полюванням самостійно.

Час для полювання настає при настанні теплого вологого сезону. Це приблизно середина серпня. І триває сезон збору опеньків до жовтня. Саме в цей період грибочки ростуть дуже швидко.

Збирати опеньки рекомендується так, щоб не пошкоджувати грибницю. Тому не варто висмикувати рослину, оскільки це нашкодить грибниці і тут опеньки більше не зростатимуть.

Намагайтеся обережно зрізати ніжку за допомогою гострого ножа, залишаючи не більше 2 сантиметрів. Якщо ножа немає, тоді опеньки найкраще викручувати з грибниці руками. Обертати навколо своєї осі слід до того моменту, поки грибочок сам не відокремиться.

Уважно оглядайте кожен гриб, оскільки замість їстівних опеньків можна зібрати несправжні опеньки.

Щоб отримати якісні сушені опеньки, використовуйте щільні, молоді гриби, не ушкоджені хробаками та без дефектів.

Усі грибочки з дефектами чи ознаками старості краще залишити у лісі.