Як засолити та завялити кету в домашніх умовах

Як зробити правильний вибір тушки кети та підготувати її для приготування засолювання, а також різні способи в'ялення цієї червоної риби.

В'ялена кета – перше, що спадає на думку, коли хочеться чогось апетитного та святкового. Так, безумовно, слабосолону червону рибу можна будь-якої миті піти і купити. Але погодьтеся, набагато смачніше і приємніше насолодитися власноруч приготованим делікатесом . Не кажучи вже про вигоду, адже вартість остаточно готового рибного продукту буде значно нижчою від магазинного.

Як вибрати та підготувати кету

Отже , на що слід звернути свою увагу при виборі якісного рибного продукту. Головний критерій – це свіжість:

  • Будь то заморожена або охолоджена риба, зябра її повинні бути чистими, яскравими, щільно прилеглими до тушки;
  • прозорі вологі очі, ясні та блискучі;
  • гладка луска, яка не відшаровуватиметься;
  • нерізкий запах, природний та ненав'язливий;
  • рівномірний колір, без іржавого нальоту;

Бажано придбати цілі тушки риби, неодмінно з головою, щоб всебічно оглянути їх і бути впевненим у своєму виборі. Непотрошена кета може порадувати наявністю смачної ікри.

У свіжої охолодженої риби щільне та пружне м'ясо. Спробуйте злегка натиснути на спинку риби та поспостерігайте, як швидко розпрямиться поглиблення. Чим швидше це станеться, тим свіжіший продукт.

Заморожена риба не повинна мати товстої крижаної кірки, ніби присипаної снігом, бути поламаною або зі слідами неправильного зберігання. Щоб максимально зберегти всю корисність і зовнішній вигляд, потрібно правильно її розморозити – в холодильнику при температурі 4 ° С близько 8 годин. Чим більша і важка риба, тим більше потрібно часу для розморожування. А за кількістю вологи можна визначити технологію зберігання та зробити відповідний висновок. Розморожування рибних тушок у теплій воді категорично неприйнятно .

Наступний підготовчий момент – це очищення та обробка кети. У принципі для засолення риби однаково добре підходить як філе, і окремі фрагменти риби.

  1. Потрощену та очищену від луски рибу добре промити під холодною проточною водою.
  2. Просушити паперовими серветками.
  3. Відрубати голову разом із зябрами.
  4. Загостреним широким ножем перпендикулярно хребту розрізати тушку дві половини.
  5. Акуратно витягти хребет та інші кістки.

З голови (без зябер), черевця та інших обрізків можна зварити наваристий рибний бульйон.