Як зробити вялене кермо в домашніх умовах

Рецепти в'яленої рульки, приготовленої в домашніх умовах, адаптовані з унікальних технологій виробництва хамону та прошутто. Правильний вибір інгредієнтів.

qРецепти в'яленої рульки є в багатьох країнах: наприклад, в Італії готують прошутто, в Іспанії – хамон. Відтворити ці дорогі делікатеси в домашніх умовах неможливо, тому там відбирають особливі породи свиней, яких відгодовують за розробленою технологією. Але повторити сам процес засолювання та сушіння цілком реально, що й буде запропоновано у статті.

Інгредієнти для в'яленої рульки

Розпочати приготування потрібно з вибору головного інгредієнта – рульки. Їх є 2 види: передня та задня. Візуально важко оцінити, яка їх до чого належить. Справа в тому, що при засолюванні піде велика кількість вологи, вага стане менше, а в задній частині більше м'яса, менше жив. Саме це для рецепту і краще.

Рада! Відмінною рисою задньої рульки є колінний суглоб, який більш випнуто вперед. Досить добре розглянути та вибрати з кількох шматків м'яса.

Але й свіжість м'яса важлива:

  • воно не повинно бути заморожене або пройти цю процедуру раніше;
  • Шукати слід тільки з ніжно-кремовим кольором м'якоті;
  • після натискання пальцем на кермо вм'ятина обов'язково повернеться у вихідне положення;
  • запах у продукту практично відсутній.

Купувати кермо слід тільки зі шкірою, яка згодом убереже м'ясо від зайвого висихання зверху.

У знаменитих рецептах до складу не включено жодних прянощів і використовується тільки сіль (тільки дуже велика). Але в домашніх умовах можна від цього принципу відійти та додати улюблені приправи.

Нітритну сіль додають не лише на підприємствах. Зараз її можна купити у магазинах у фасованому вигляді. Справа в тому, що, крім збільшення терміну зберігання, вона допомагає м'ясу не втратити свій колір, що важливо, звичайно, лише естетично.